Thunderbolt (інтерфейс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Thunderbolt)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конектор Thunderbolt

Thunderbolt (Тандерболт, українською перекладається як Громобій або удар блискавки; раніше відомий як Light Peak — Світловий пік) — інтерфейс для підключення периферійних пристроїв до комп'ютера, розроблений Intel у співробітництві з Apple. Позиціонується як заміна існуючих[1] дротових інтерфейсів, таких як USB, SCSI, SATA і FireWire.

Спочатку планувалося, що передача даних буде здійснюватися тільки по оптичному волокну, проте потім стало відомо, що багато пристроїв будуть використовувати звичайні мідні дроти.[2]

У першому поколінні пристроїв заявлена дуплексна швидкість передачі даних 10 Гбіт/с на відстані до 100 метрів.[3]

У травні 2010 року корпорація Intel вперше продемонструвала комп'ютер, що використовує технологію Light Peak.[4] Офіційно технологія була представлена Intel у лютому 2011.[5] Тоді ж першими моделями комп'ютерів з цим інтерфейсом стали нові моделі ноутбуків MacBook Pro компанії Apple.

Характеристики[ред. | ред. код]

Порівняння швидкості передачі даних портами USB та Thunderbolt

Передача даних у Thunderbolt проходить по оптичному кабелю на відстані до 100 метрів зі швидкістю 10 Гбіт у секунду, що можна порівняти зі швидкістю кабелів Fibre Channel і HDMI, в 3 рази швидше eSATA/SATA 300, в 10 разів швидше Gigabit Ethernet, більш ніж у 20 разів швидше USB 2.0 і FireWire 400, і в 2 рази швидше ніж у USB 3.0. 2010-го року Intel обіцяла за десять років збільшити швидкість передавання даних через Thunderbolt до 100 Гбіт/с.[6]

Thunderbolt об'єднує високошвидкісну передачу даних і HD-відео в рамках одного кабелю, використовуючи протокол PCI Express для передачі даних і DisplayPort для цифрових дисплеїв. Застосування протоколу DisplayPort дозволяє передавати зображення з роздільністю більше 1080p, а PCI Express реалізовує можливість підключення до ПК широкого спектра пристроїв.

  • Швидкість передачі 10 Гбіт/с на відстань до 100 м
  • Одночасне з'єднання з кількома (до семи) пристроями
  • Підтримка різних протоколів
  • Двонаправлена передача
  • Підтримка якості обслуговування (QoS)
  • «Гаряче» підключення

Intel працює над інтегруванням мідних жил для передачі живлення.[джерело?]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]