Геймпад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ґеймпад DualShock 4

Ґеймпад (англ. Gamepad) — пристрій введення для двох рук, який використовується для керування ігровим процесом, наприклад на гральній консолі. Геймпади можуть бути як дротовими так і бездротовими, універсальними чи тільки для одного типу пристроїв (однієї консолі).

Елементи керування геймпада[ред.ред. код]

  • D-pad (Direction-pad) — кнопка у вигляді хрестовини чи круга, що об'єднує в собі чотири або вісім напрямів. Призначена для управління рухом чи, в сучасних геймпадах, також для додаткових опцій (вибір відповіді в діалозі, зміна режиму і т. д.).
  • Кнопки дії (англ. Action buttons) — дають можливість взаємодіяти з об'єктами ігрового світу. Взяти, кинути, зачепитися, вистрілити і т. Д.
  • Спускові гачки (Тригери) — кнопки, що розташовуються під вказівними пальцями. Часто відповідають за стрілянину. На геймпадах з'явилися із збільшенням складності ігор, щоб відокремити функцію стрільби від загальних дій. Нерідко до тригерів прив'язуються і інші функції, які зручно відокремлювати від основних функцій, прив'язаних до кнопок дії.
  • Аналоговий стік — являє собою виступаючу частину на базі контролера, від положення якої залежить результат управління. Основна функція — орієнтування в тривимірному просторі. Позбавлений будь-яких додаткових кнопок, винятком є можливість натискання на сам стік. Дана функція використовується для додаткових дій, розширюючи тим самим функціональність пристрою.
  • Службові кнопки (Start, Select, Mode, Back) — кнопки, що забезпечують контроль за самим ігровим процесом (пауза під час гри, виклик меню опцій гри, зміна режиму роботи геймпада).
  • Сенсорна панель/екран — деякі сучасні геймпади обладнані такими пристроями ведення. Так Dual Shock 4 має сенсорну панель, а геймпад Wii U — сенсорний екран.

Зворотній зв'язок[ред.ред. код]

В багатьох геймпадах передбачена можливість відповіді на дії гравця чи події гри (поранення, вибухи) у вигляді тактильного зворотнього зв'язку (Force feedback): вібрації, відхилення.