Падл (ігровий контролер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Контролери paddle для Atari 2600

Падл (англ. paddle — «весло») — аналоговий ігровий контролер, який використовувався в ранніх відеоігрових системах. Управління грою здійснюється за допомогою повороту ручки. Контролер Paddle обертається через фіксовану дугу (зазвичай близько 330 градусів) і зупиняється на кожному кінці. Таким чином, можна переміщати об'єкт на екрані по одній осі (в двох напрямках) — наприклад, ракетку в тенісі. Також може мати кнопки для здійснення якихось додаткових дій.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Paddle являє собою пластиковий корпус з встановленим всередині нього потенціометром, забезпеченим декоративною ручкою. Колесо Paddle зазвичай механічно з'єднано з потенціометром, для того, щоб генерувати рівень вихідної напруги, розмір якої залежить від кута колеса відносно нерухомої опорної позиції. Paddle, таким чином, регулятор абсолютного положення. Тобто, датчик може зчитувати без будь-якої попередньої інформації, і результат безпосередньо вказує на положення ручки Paddle, на відміну від датчика кута повороту.

Де застосовується[ред. | ред. код]

Paddle для Sony PlayStation.

Paddle вперше з'явився в аркадних відеоіграх з Pong Atari Inc. в 1972 році, в той час як перша консоль, яка використовувала paddle була Magnavox Odyssey, яка була випущена в тому ж році. Atari 2600 використовував paddle у кількох своїх іграх, як це робили ранні домашні комп'ютери, такі як Commodore VIC-20.

Ігри[ред. | ред. код]

Деякі відомі відеоігри як Pong, Breakout (arcade game)[en] і Night Driver[en] використовували paddle. Причиною для назви «весло» (англ. paddle — весло) для даного типу ігрового контролера є те, що перша гра, яка використовувала його, Pong, була грою-симулятором настільного тенісу, де тенісні ракетки зазвичай називають веслами.

Подібні контролери[ред. | ред. код]

Контролер для водіння Atari 2600, зовні подібний до Atari 2600 paddle.

На Atari 2600, контролери paddle дуже схожі на контролери водіння. Контролери водіння емулювали елементи управління на рульовому колесі: потрібно було крутити колесо, щоб повернути автомобіль в одну або іншу сторону, і перестати обертати, щоб їхати прямо. Контролери водіння для консолей Atari зроблені таким же чином, хоча у них не було колеса, контролер був скорочений до однієї великої кнопки, ідентичною тій, що на paddle.

У порівнянні з контролерами руху, контролери paddle обертаються тільки на один повний оборот. Вони також можуть входити до пар, які підключаються до одного порту, в той час як провідні контролери підключалися до одного порту. Оскільки два контролери підключаються до кожного порту і Atari 2600 має два порти контролера, чотири гравці одночасно можуть грати в ігри. Контролери Atari також сумісні з домашнім комп'ютером Atari 800, у якого мається чотири порти для ігрових контролерів. Це дозволило б під'єднати вісім контролерів в одночасній грі. Супер Breakout є одним із прикладів гри, яка підтримує до 8 гравців.

Див. також[ред. | ред. код]