Джерело безперебійного живлення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Невелике автономне ДБЖ.

Джерело́ безперебі́йного жи́влення (ДБЖ) (англ. UPS-Uninterruptible Power Supply) — автоматичний пристрій, що дозволяє підключеному обладнанню деякий (як правило — нетривалий) час працювати від акумуляторів ДБЖ, при зникненні електричного струму або при відхиленні його параметрів від допустимих норм. Крім того, воно здатне змінювати параметри (напругу, частоту) електроживлення для досягнення рекомендованих. Часто застосовується для забезпечення безперебійної роботи комп'ютерів. Може поєднуватися з різними видами генераторів електроенергії.

Опис[ред. | ред. код]

Багато ДБЖ оснащуються модулем, який здатний передати комп'ютеру інформацію про свій стан (наприклад, рівень заряду батарей, параметри електричного струму на виході) і про стан живлення на вході (напругу, частоту). Програмне забезпечення, що поставляється разом з ДБЖ, дозволяє проаналізувати ситуацію та, коректно завершивши роботу всіх програм, безпечно вимкнути комп'ютер.

Класифікація[ред. | ред. код]

За типом архітектури поділяються на:

  • резервні
  • лінійно-інтерактивні
  • та неперервної дії.

Використання ДБЖ[ред. | ред. код]

Для захисту ІТ-обладнання від перебоїв в електромережі і неякісного електроживлення широко застосовуються джерела безперебійного живлення (Uninterruptible Power Supply, UPS) - ДБЖ. Це додаткове обладнання, призначене для електроживлення ІТ-систем або інших пристроїв при короткочасному (до декількох десятків хвилин) відключення основного електроживлення, а також для захисту від перешкод в електромережі та підтримки електроживлення в допустимих межах. Тобто ДБЖ також можуть використовуватися для поліпшення якості електроживлення.

При виборі ДБЖ потрібно враховувати терміни гарантії на сам пристрій і його компоненти, наприклад, акумулятори. Віддавайте перевагу відомим виробникам, які спеціалізуються на виготовленні подібного обладнання. Визначтеся з максимальною кількістю і типом розеток для пристроїв, що підключаються. У тих випадках, коли крім періодичного відключення електрики існують проблеми якості електроживлення, необхідно встановлювати лінійно-інтерактивні пристрої.

Джерела безперебійного живлення бережуть комп'ютерну техніку від збоїв в електромережі. Якісний ДБЖ надійно захистить електронні пристрої від перевантажень, дозволить зберегти всі дані і коректно завершити роботу системи при проблемаз з електромережою. Краще не економити на ціні пристрою, і купити як мінімум лінійно-інтерактивний ДБЖ, а для захисту критичних систем використовувати ДБЖ з подвійним перетворенням.

Серед лідерів за популярністю, на підставі щорічного рейтингу від IDC, по кількості проданих пристроїв в Україні такі виробники: Schneider Electric, Powercom, Eaton.

Заміна батареї[ред. | ред. код]

Виймання акумуляторної батареї з пристрою безперебійного живлення:

Apc ups rs500 03.jpg Apc ups rs500 06.jpg Apc ups rs500 07.jpg Apc ups rs500 11.jpg Apc ups rs500 10.jpg Apc ups rs500 08.jpg

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]