Tympanoctomys barrerae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Tympanoctomys barrerae
Tympanoctomys barrerae.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Дикобразоподібні (Hystricomorpha)
Родина: Віскашеві (Octodontidae)
Рід: Tympanoctomys
Вид: Рівнинний віскачевий щур
Біноміальна назва
Tympanoctomys barrerae
Lawrence, 1941
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tympanoctomys barrerae

Рівнинний віскачевий щур або Червоний віскачевий щур (Tympanoctomys barrerae) — вид гризунів родини Віскашеві (Octodontidae), один з двох видів роду Tympanoctomys (також Tympanoctomys kirchnerorum.[1]).

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид є ендемічним для посушливих рівнин провінції Мендоса, центрально-західної Аргентини; розподіл природнім чином фрагментований. Мешкає на солончаках, піщаних дюнах і відкритих районах вкритих рідкою рослинністю.

Зовнішня морфологія[ред.ред. код]

Гризун середніх розмірів. Довжина хвоста 49—53% довжини голови й тіла. Хвіст ближче до кінця має грубі довгі волоски, які утворюють щось на зразок щітки. Вага близько 80 грам, колір хутра червонувато-коричневий, знизу світліший, ноги короткі та білі.

Поведінка[ред.ред. код]

Веде самотній нічний спосіб життя; живе в складних системах нір, що залягають на глибині 25—60 см. Харчується (спеціалізовано) солончаковими рослинами.

Етимологія[ред.ред. код]

Вид названий на честь доктора Баррери (J. M. de la Barrera), паразитолога, який зібрав кілька нових видів бліх в Аргентині в 1930—1950-х роках. Tympanoctomys barrerae був названий на честь вченого, тому що він вивчав паразитів, пов'язаних з цим видом і його гніздами, знайшовши вид бліх Parapsyllus barrerai, виключно пов'язаний з цим видом. Назва роду утворена словами грец. τύμπανο — барабан, вказуючи на велику барабанну буллу, лат. octo — вказує на моляри, що мають обриси вісімки, грец. μῦς - миша; "Octomys" - назва роду, з яким його пов'язували.

Джерела[ред.ред. код]

  • Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The Eponym Dictionary of Mammals, 2009, p. 30
  • вебсайт МСОП
Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  • Gabriela B. Diaz, Ricardo A. Ojeda, Milton H. Gallardo, and Stella M. Giannoni (2000) Mammalian Species No. 646, pp. 1–4