Wind Of Change

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Wind of Change» (букв. «Вітер зміни», хоча часто перекладається як «Вітер змін») — рок-балада, написана Клаусом Майне, вокалістом групи Scorpions. Пісня присвячена перебудові в СРСР і закінченню холодної війни.

Історія[ред. | ред. код]

Композиція вийшла у 1990 році у складі альбому «Crazy World» і незабаром, піднявшись на верхівки чартів Європи і Америки, стає справжнім хітом. У 1995 році увійшла до концертний альбом «Live Bites», в 2000 виходить версія, записана разом з берлінським філармонічним оркестром (альбом «Moment of Glory»), а в 2001 році акустична версія пісні включена в альбом «Acoustica». Крім того, групою були записані версії пісні російською та іспанською мовами.

У 2005 р. глядачі німецького телеканалу ZDF назвали композицію «Піснею століття». «Wind of Change» — найбільш продаваний сингл у Німеччині. Пісня стала широко відомою як гімн возз'єднання Німеччини, вона часто звучить у хроніках про падіння Берлінської стіни.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Пісня використовувалася в кліпі для реклами першого пакету карт для гри Call of Duty: Black Ops, створеному на рушії гри. До складу цього набору входить карта Berlin Wall, дії відбуваються на КПП Чарлі.

Використання в кіно[ред. | ред. код]

Фінальна пісня фільму «Manta, Manta»

Посилання[ред. | ред. код]