Wuala

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wuala
Wuala logo.png
Тип соціальне онлайн сховище
Розробник LaCie Inc., Switzerland
Перший випуск 14 серпня, 2008; 11 років тому (2008-08-14)
Платформа Java
Операційна система Windows Vista, XP, 2000, Mac OS X, Linux
Написано на Java
Доступні мови Англійська, німецька, португальська, французька, російська, …
Стан розробки Активний, публічна бета
Ліцензія Власницька
Веб-сайт http://www.wuala.com

Wuala (походить від французького слова Вуаля) та являє собою соціальну розподілену файлову систему для зберігання інформації в Інтернеті, яка дозволяє користувачам Windows, Linux і Mac зберігати файли в Інтернеті. Це програма синхронізації файлів, яка дозволяє вам мати стільки місця для зберігання інформації в Інтернеті, скільки ви дасте іншим користувачам wuala [1] Його інтерфейс схожий на файловий менеджер і, крім загальних операцій з файлами дозволяє користувачам легко обмінюватися файлами з друзями, у групах або з іншою частиною світу. Кожен користувач починає з 1GB для зберігання інформацію в Інтернеті, але можна отримати більше місця, шляхом купівлі додаткового простору, передавши його своїм друзям або за допомогою рекламних кодів.

Функціональність[ред. | ред. код]

Wuala заснований на технології, яка знижує витрати серверів завдяки використанню ресурсів що простоюють. [2] Якщо користувач хоче ділитися частиною свого диска з мережею Wuala, він отримує додатковий простір в Інтернеті. Жорсткі диски користувачів становлять розподілену мережу, яка використовується Wuala для збільшення швидкості завантаження файлів, доступності та зменшення затрат сервера.

Коли користувач додає файл Wuala він зашифрований і розбитий на фрагменти. Ці фрагменти, завантажені на сервер Wuala і розповсюдження через мережу енергосистеми. Для підвищення доступності надлишкових фрагментів генеруються (див. Forward Error Correction), але навіть якщо файл не може бути повністю завантажений з мережі мережі першого завантажувати на сервери гарантує, що файл ніколи не губиться.

Отримання більше місця[ред. | ред. код]

Нові зареєстровані користувачі отримують 1 Гбайт в мережі зберігання від команди Wuala. Ця ємність може бути збільшена торгуючи місцем з локального жорсткого диску. Щоб бути в змозі торгувати місцем на комп'ютері, він повинен бути принаймні 4 години онлайн в день [3] Обсяг простору, який може бути отриманий з цієї системи обчислюється за часом у мережі, і місцем на жорсткому диску, яке надається Wuala.

Як альтернативу можна також запрошувати друзям, щоб використовувати промо-коди для отримання вільного простору або знижкою для придбання додаткового простору. Ціна коливається від 15 € за 10 Гігабайт на рік і 640 € на рік за 1 терабайт. [4]

Безпека[ред. | ред. код]

Wuala використовує Cryptree [5] шифрування AES -128 для шифрування файлів і RSA -2048 для аутентифікації [6].

Еволюція[ред. | ред. код]

Починаючи з 14 серпня 2008, Wuala був розміщений у режимі «відкритого бета-тестування», Java-аплет на сайті Wuala можна було запустити з браузера.

З 26 жовтня 2008, Wuala забезпечує REST API, що підтримує HTTP GET запити громадської чи пароль спільного змісту.

З 16 грудня 2008, всі файли, які відзначені як загальнодоступні і ті, і особисті папки, які є спільними з ключовими фразами, які доступні для всіх, через відповідні URL-адреси на веб-сайті. [7] . З цими змінами веб-сайт Wuala змінив адресу з https://web.archive.org/web/20100928091204/http://wua.la/ на http://www.wuala.com.

Огляди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.wuala.com/en/storage/trade Архівовано 10 квітень 2010 у Wayback Machine. Wuala
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 квітень 2010. Процитовано 27 квітень 2010. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 10 квітень 2010. Процитовано 27 квітень 2010. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 квітень 2010. Процитовано 27 квітень 2010. 
  5. «Cryptree: A Folder Tree Structure for Cryptographic File Systems» by Grolimund et al. http://www.dcg.ethz.ch/publications/srds06.pdf Архівовано 5 лютий 2009 у Wayback Machine.
  6. FAQ entry at http://www.wuala.com/en/support/faq/c/20 Архівовано 21 січень 2010 у Wayback Machine. # id002003
  7. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 січень 2009. Процитовано 27 квітень 2010. 

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Dropbox