Алерголог
Зовнішній вигляд
У цій статті відсутній вступний розділ, що має містити визначення предмета і стислий огляд найважливіших аспектів статті. (березень 2024) |
Лікар-алерголог
- збирає алергологічний анамнез, визначає обсяг загальних та спеціальних обстежень, алергічних проб
- застосовує сучасні методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та диспансеризації хворих алергологічного профілю
- надає швидку та невідкладну медичну допомогу
- консультує хворих за направленнями лікарів інших спеціальностей, в тому числі і вдома
- застосовує лікувальне та дієтичне харчування
- здійснює нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів
- здійснює експертизу працездатності, бере участь у роботі лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій
- дотримується принципів медичної деонтології
- керує роботою середнього медичного персоналу
- планує роботу та проводить аналіз її результатів
- веде лікарську документацію
- бере активну участь у поширенні медичних знань серед населення
- постійно удосконалює свій професійний рівень
- чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні акти, що регламентують діяльність органів управління і закладів охорони здоров'я, організацію алергологічної допомоги;
- основи права в медицині;
- права, обов'язки та відповідальність лікаря-алерголога;
- основи клінічної імунології та алергології;
- алергени, їх властивості, способи поширення та стандартизацію;
- профілактику, клініку, діагностику, диференційну діагностику алергічних захворювань та псевдоалергічних реакцій;
- сучасну класифікацію алергічних захворювань;
- специфічну імунотерапію та принципи неспецифічної терапії;
- дослідження в алергології;
- питання втрати працездатності;
- роботу лікарсько-консультативної та медико-соціальної експертної комісій;
- організацію диспансеризації;
- правила оформлення медичної документації;
- сучасні методи діагностики та лікування, що застосовуються в суміжних галузях;
- передові інформаційні та Інтернет технології;
- сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи її аналізу та узагальнення.
- Лікар-алерголог вищої кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальність «Лікувальна справа». Проходження інтернатури за спеціальністю «Терапія» з наступною спеціалізацією з «Алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
- Лікар-алерголог I кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Проходження інтернатури за спеціальністю «Терапія» з наступною спеціалізацією з «Алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
- Лікар-алерголог II кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Проходження інтернатури за спеціальністю «Терапія» з наступною спеціалізацією з «Алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
- Лікар-алерголог
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа». Проходження інтернатури за спеціальністю «Терапія» з наступною спеціалізацією з «Алергології». Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
- Лікар-алерголог дитячий вищої кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія». Проходження інтернатури за спеціальністю «Педіатрія» та наступною спеціалізацією з «Дитячої алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж робити за фахом понад 10 років.
- Лікар-алерголог дитячий I кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія». Проходження інтернатури за спеціальністю «Педіатрія» з наступною спеціалізацією з «Дитячої алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
- Лікар-алерголог дитячий II кваліфікаційної категорії
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія». Проходження інтернатури за спеціальністю «Педіатрія» з наступною спеціалізацією з «Дитячої алергології». Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
- Лікар-алерголог дитячий
- повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Педіатрія». Проходження інтернатури за спеціальністю «Педіатрія» з наступною спеціалізацією з «Дитячої алергології». Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
- Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров'я. [Архівовано 6 листопада 2009 у Wayback Machine.] — Видавник: Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство праці та соціальної політики України_б/н; прийнятий: 01-01-2004; чинний.
- Про подальший розвиток алергології в Україні– Наказ МОЗ України № 122; прийнятий: 09-03-2004; чинний.
- Ситуація й проблеми алергології України (за матеріалами діяльності алергологічної служби у 2007 році) _Б.М. ПУХЛИК– Новини медицини та фармації.
- Асоціація алергологів України (ААУ)
- Кваліфікаційна характеристика фахівця лікаря-алерголога[недоступне посилання з червня 2019] — на сайті Алергічні хвороби.
- Алергологія в Україні: проблеми та перспективи [Архівовано 31 січня 2010 у Wayback Machine.] — на сайті медичної газети «Здоров'я України».
Це незавершена стаття з медицини. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |