Бета-тестування
Бета-тестування (англ. beta testing) або випробування — інтенсивне використання майже готової версії продукту (як правило, програмного або апаратного забезпечення) з метою виявлення максимального числа помилок в його роботі для їх подальшого усунення перед остаточним виходом (релізом) продукту на ринок, до масового споживача[1].
На відміну від альфа-тестування, що проводиться силами штатних розробників або тестувальників, бета-тестування передбачає залучення добровольців з числа звичайних майбутніх користувачів продукту, яким доступна згадана попередня версія продукту (так звана бета-версія). Рушієм таких добровольців (їх називають бета-тестерами) є цікавість до нового продукту — цікавість, заради задоволення якого вони цілком згодні миритися з можливістю випробувати наслідки ще не знайдених (а тому й не виправлених) помилок.
Крім того, бета-тестування може використовуватися як частина стратегії просування продукту на ринок (наприклад, безкоштовна роздача бета-версій дозволяє залучити увагу споживачів до остаточної дорогої версії продукту), а також для одержання попередніх відгуків про неї від широкого кола майбутніх користувачів.
Українські розробники[хто?] пропонують використовувати замість англомовної форми слово випроба. Слово відповідає процесові відкритого випробування певного продукту, є лаконічним і усталеним в українській академічній термінології ще 20-х років XX сторіччя. Щоправда, останнім часом не входило до вжитку.
Випроба замість beta-testing [Архівовано 12 травня 2009 у Wayback Machine.]
- ↑ Альфа та Бета тестування. Архів оригіналу за 31 серпня 2021. Процитовано 31 серпня 2021.
Це незавершена стаття про програмування. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Ця стаття не містить посилань на джерела. (березень 2017) |