Дрохва чорна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрохва чорна

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Журавлеподібні (Gruiformes)
Родина: Дрохвові (Otidae)
Рід: Чорна дрохва (Afrotis)
Вид: Дрохва чорна
Afrotis afra
(Linnaeus, 1758)
Мапа поширення виду
Мапа поширення виду
Синоніми
* Otis afra Linnaeus, 1758
  • Eupodotis afra (Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Afrotis afra
Віківиди: Afrotis afra
ITIS: 707801
МСОП: 22691975
NCBI: 156154

Дрохва чорна (Afrotis afra) — вид птахів родини дрохвових (Otidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Ендемік Південно-Африканської Республіки. Поширений вздовж західного та південного узбережжя в провінціях Північний Кейп, Західний Кейп і Східний Кейп. Мешкає у відкритих, напівпосушливих середовищах існування, таким як скреби та савани.

Птах завдовжки до 50 см, вагою до 700 г. У самця коричнева спина з білими плямами. На краю і на зап'ясті крила є велика срібляста смуга. Ці верхні частини сильно контрастують із рештою частиною тіла попелястого кольору. Хвіст сірий, має дві великі чорні поперечні смуги. Красива біла кругла пляма прикрашає вушні покриви за очима, які мають коричнево-помаранчевий колір. На потилиці є невеликий гребінь з золотими, коричневими та білими перами. Груди білі, живіт чорний. Дзьоб рожевий з сірим кульменом. Лапи яскраво-жовтого кольору. У самиць оперення коричневе, без плям на верхніх частинах.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Живе у відкритих середовищах. Трапляється поодинці або парами. Годується на землі. Полює на ящірок, змій, жаб та великих комах. Крім того їсть насіння, ягоди, плоди. Сезон гніздування — з серпня по жовтень, у північній частині ареалу з жовтня по лютий. У період спаровування самці виконують кругові польоти в небі на висоті близько 15 метрів, вигукуючи характерні звуки. Як тільки самець спарується з самицею, він вирушає на пошуки нової партнерки. Піклуванням про потомство займається лише самиця. Гніздо має вигляд невеликої ямки в землі, вистеленої сухою травою. Самиця відкладає одне-два яйця, оливково-зеленого або коричневого кольору з коричневими або фіолетовими плямами або мармуровістю.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Afrotis afra: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 18 серпня 2020

Посилання

[ред. | ред. код]