Марія-Антуанетта (фільм, 1938)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марія-Антуанетта
Marie Antoinette
Жанрісторичний фільм, драма, мелодрама
РежисерВ. С. Ван Дайк
ПродюсериХант Стромберг
Ірвінг Тальберг
СценаристиФренсіс Скотт Фіцджеральд
Доналд Огден Стюарт
На основітвору Стефана Цвейга
У головних
ролях
Норма Ширер
Тайрон Пауер
ОператориВільям Х. Деніелс
Джордж Фолсі
КомпозиторГерберт Стотхарт
МонтажРоберт Керн
ХудожникСедрік Гіббонс
КінокомпаніяMetro-Goldwyn-Mayer
Дистриб'юторLoews Cineplex Entertainmentd і Netflix
Тривалість157 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1938
Кошторис$2,900,000
IMDbID 0030418
CMNS: Марія-Антуанетта у Вікісховищі

Марія-Антуанетта (англ. Marie Antoinette) — американська мелодрама В. С. Ван Дайка 1938 року з Нормою Ширер в головній ролі.

Сюжет

[ред. | ред. код]

16 травня 1770 15-річна Марія-Антуанетта була видана матір'ю, імператрицею Австрії, в шлюб з Луї Августом, спадкоємцем трону Франції. Чоловік не викликав у дівчини захоплення: одутлуватий і тупуватий — він тільки дратував юну принцесу. Ще більше засмучували Марію єхидний, збочений і хворий король Людовик XV і його фаворитка — інтриганка мадемуазель дю Баррі, відчувши загрозу з боку майбутньої королеви.

Ідучи за намо́вами герцога Орлеанського, Марія шукає розваг у світському вируючому житті і любовному зв'язку з графом Акселем де Ферсеном. Одного разу справа доходить до скандалу, коли Марія публічно на балу ображає дю Баррі, її навіть мають намір з ганьбою відправити назад до Австрії, але король раптово помирає, і Марія стає королевою Франції. Витрати двору при її правлінні величезні — королеву називають «пані дефіцит». З першого дня Французької революції королева стала запеклим ворогом конституційно-демократичного режиму.

5 жовтня 1792 розлючена паризька чернь увірвалася в Версаль, і наступного дня королівська сім'я була заарештована, У січні 1793 Людовик XVI був засуджений до смерті, а через десять місяців Марія-Антуанетта 16 жовтня 1793 була гільйотинована.

У ролях

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]