Нотаріальна палата України
Дата заснування | 2013 |
---|---|
Положення | Україна, Київ |
Адреса | 01001, м. Київ вул. Хрещатик, 6, оф. 5а |
Офіційний сайт | Нотаріальна палата України |
Нотаріальна палата України — недержавна неприбуткова організація, що здійснює професійне самоврядування у сфері нотаріату та об'єднує усіх нотаріусів України. Створена 29 березня 2013 року (перейменована Українська нотаріальна палата, яка функціонувала з 1993 року).
Відповідно до Закону України «Про нотаріат» (стаття 16) професійне самоврядування нотаріусів здійснюється через Нотаріальну палату України та її органи.
Члени НПУ – всі нотаріуси України, які працюють у державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах або здійснюють приватну нотаріальну діяльність. Згода нотаріуса на набуття членства в НПУ не потребується.
Структуру НПУ складають відділення в областях та місті Києві.
Органи НПУ: З'їзд нотаріусів України, Рада, Президент, Перший віце-президент, віце-президент, ревізійна комісія, комісія з питань професійної етики нотаріусів.
У період між з'їздами нотаріусів України функції професійного самоврядування нотаріусів виконує Рада НПУ.
До складу Ради НПУ входять президент НПУ, Перший віце-президент НПУ, віце-президент НПУ, голови усіх відділень НПУ, а також два нотаріуси, обрані загальними зборами нотаріусів відділень НПУ з чисельністю нотаріусів більше однієї тисячі.
Для здійснення діяльності Нотаріальної палати України президент НПУ формує Апарат. Здійснення поточної організаційної роботи та забезпечення діяльності Апарату НПУ покладається на виконавчого директора.
НПУ є неприбутковою юридичною особою, має свою печатку.
Повноваження Нотаріальної палати України визначаються Законом України «Про нотаріат» та Статутом НПУ.
Мета діяльності НПУ – об'єднання на професійній основі зусиль нотаріусів для виконання покладених на них Законом України «Про нотаріат» обов'язків і забезпечення їхніх прав, представництво професійних інтересів нотаріусів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях.
Серед повноважень НПУ: представлення інтересів нотаріальних палат та нотаріусів у державних та інших установах; забезпечення захисту соціальних та професійних прав нотаріусів; участь у проведенні експертиз законопроєктів з питань, пов'язаних з нотаріальною діяльністю; забезпечення підвищення кваліфікації нотаріусів та їхніх помічників; контроль за дотриманням нотаріусами правил професійної етики тощо.
Професійне самоврядування нотаріусів функціонує на засадах законності, гласності, незалежності, демократичності, колегіальності, виборності, обов'язковості членства.
Розмір членських внесків визначає З'їзд нотаріусів України.
НПУ в своїй роботі керується кращими світовими практиками і принципами нотаріату латинського типу. З метою подальшого розвитку системи латинського нотаріату в Україні, закріплення його фундаментальних принципів та правил нотаріальної етики в діяльності українських нотаріусів, Нотаріальна палата України з 8 жовтня 2013 року приєдналася до Міжнародного союзу нотаріату (МСЛН).
- Володимир Марченко (з 2016)
- Наталія Василина (2014 — 2016)
- Павлова Людмила Миколаївна (2006—2014)
- Черниш Володимир Миколайович (президент Української нотаріальної палати, 1993—2006)
- Нотаріальна палата України, офіційний сайт
- Facebook, офіційна сторінка
- Статут Нотаріальної палати України
- Журнал «Нотаріат України»
- Українська нотаріальна палата // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2004. — Т. 6 : Т — Я. — 768 с. — ISBN 966-7492-06-0.
Це незавершена стаття про неприбуткову організацію. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |