Пірати Кремнієвої долини (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пірати Кремнієвої долини
Pirates of Silicon Valley
ЖанрХудожній фільм
РежисерМартін Берк
ПродюсерДжозеф Догерті
Стівен Хафт
Нік Ломбардо
Ліенн Мур
СценаристПол Фрайбергер
Майкл Свейн
Мартін Берк
У головних
ролях
Ноа Вайлі
Ентоні Майкл Холл
Джої Слотнік
Джош Хопкінс
Джон ДіМаджіо
ОператорУсама Раві
КомпозиторФренк Фіцпатрік
МонтажРічард Хаслі
КінокомпаніяTurner Network Television
Дистриб'юторTurner Network Television і Netflix
Тривалість95 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1999
Дата виходу20 червня
IMDbID 0168122
alt.tnt.tv/movies/tntoriginals/pirates/

«Пірати Кремнієвої долини» (англ. Pirates of Silicon Valley) — американський телевізійний художній фільм режисера Мартіна Берка. Базується на книзі «Пожежа в долині: Створення Персонального комп'ютера» Пола Фрайбергера та Майкла Свейна.

Сюжет і структура

[ред. | ред. код]
Джої Слотнік (зліва), що зіграв у фільмі Стіва Возняка (справа)

Основний сюжет фільму починається на початку 1970-х і закінчується в 1985 році, коли Стів Джобс пішов з Apple Computer. Фільм також структурований набором «книготримачів»: починається і закінчується поверненням Джобса в Apple в 1997 році. Варто відзначити надзвичайну схожість акторів фільму з їх реальними прототипами.

Назва фільму відображує сутність розвитку та дій компаній Microsoft і Apple як безпринципних акул бізнесу, здатних на багато чого для успіху. Основна інтрига закручується навколо крадіжки графічного інтерфейсу компанії Apple у Xerox PARC, а згодом — Microsoft у Apple.

Фільм починається в університетському містечку Каліфорнійського університету в Берклі під час періоду Руху Свободи слова. Фільм зіставляє випробування і нещастя друзів дитинства Стіва Джобса (Ноа Уайлі) і Стівена Возняка (Джой Слотнік), які в кінцевому підсумку створять Apple Computer, і студентів Гарварду Білла Гейтса (Ентоні Майкл Голл), Стіва Балмера (Джон Дімаджіо) і друга Гейтса з середньої школи Пола Аллена (Джош Гопкінс), які в кінцевому підсумку створять Майкрософт.

Гейтс, Джобс і Возняк покинули коледж (Джобс фактично недовго був студентом Reed College, але це не зображено у фільмі; Возняк пізніше повернувся до Каліфорнійського університету в Берклі, щоб взяти участь у наростаючій революції у світі персональних комп'ютерів.

Розповідь у фільмі ведеться від імені Возняка і Балмера.

Фільм розповідає про походження домашнього персонального комп'ютера через конкуренцію між компаніями та їх продуктами.

У ролях

[ред. | ред. код]

Неточності

[ред. | ред. код]
  • У той момент, коли Білл Гейтс знайомиться з IBM PC, в лістингу файлів можна дізнатися імена файлів Windows, якої тоді ще не існувало.
  • В кінці фільму, коли Стів Джобс дізнається про випуск Microsoft Windows і починає суперечку з Біллом Гейтсом, в кадр потрапляє комп'ютер, на якому запущена одна з перших версій Windows, однак це не Windows 1, оскільки вона не підтримувала перекривання вікна. На комп'ютері в фільмі було вікно калькулятора поверх вікна файлового менеджера.

Фірми та їхні вироби

[ред. | ред. код]

У фільмі згадуються наведені нижче компанії та їх продукти:

Посилання

[ред. | ред. код]