Слоупок
Слоупок | |
---|---|
Slowpoke | |
Персонаж Покемон | |
Перша гра | Pokémon Red & Blue |
Слоупок у Вікісховищі |
Слоупок (яп. ヤドン, трансліт. Ядон, англ. Slowpoke) — покемон, істота з серії відеоігор, манги і аніме «Покемон», що належить компаніям Nintendo і Game Freak. Створений Кеном Сугіморі, вперше він з'явився в грі Pokémon Red і Blue і її сиквелах, а потім і в різноманітних мерчендайзерах, спіноффах, анімаційній та друкованій адаптації франшизи.
Термін слоупок вживається також в інтернет-фольклорі та позначає «загальмовану», повільну людину. В англійській мові слово slowpoke відоме з середини XIX століття, а перше його вживання датовано приблизно 1848 роком. Воно утворено від слів slow (укр. повільний) і poke (укр. дратівливо дурна людина)[1].
Концепція Слоупока була створена командою дизайнерів персонажів з Game Freak і пізніше доопрацьована Кеном Сугіморі для гри Pocket Monsters Red та Green, яка була локалізована за межами Японії під назвою Pokémon Red і Blue[2][3]. В оригіналі покемона назвали Ядоном, так як японці вважають, що «розумне і описове» ім'я буде добре виглядати при локалізації гри в інших країнах і сподобається американським дітям[4], однак локалізатори від цього імені відмовились. В англомовній бета-версії гри покемон проходив під ім'ям Слоумо[5]. Зрештою для імені покемона було обрано англійське розмовне слово slowpoke, яке до цього використовувалося для позначення млявої або ледачої людини[6]. Згодом його значення було повністю переглянуте, і «слоупоками» почали називати дурних або нерозторопних людей, маючи на увазі саме покемона[7].
Слоупок виглядає як велика рожева істота, що нагадує саламандру і бегемота одночасно. На кожній з чотирьох ніг Слоупока знаходиться по кігтю. У Слоупока довгий, звужуючий хвіст з білим кінчиком, маленькі скручені вуха і світла морда. Якщо Слоупоку відрізати хвіст, то через деякий час замість загубленого виростає новий. Хвости Слоупоків вважаються делікатесом і високо цінуються.
Слоупок, по натурі є млявим покемоном, довго думає і повільно діє[8], а також має два різних еволюційних шляхи. Слоупок, як передбачає його ім'я, вважається дуже дурним покемоном, а тому вимагає від свого тренера багато терпіння[9]. Слоупоки вміють ловити рибу, занурюючи у воду свої хвости, проте вони часто відволікаються від свого заняття протягом дня, однак не помічають болю, якщо хтось укусить їх за хвіст[10]. Кінчик хвоста Слоупока виділяє особливу сиропоподібну рідину, яка приваблює рибу[11].
В аніме для того, щоб Слоупок еволюціонував, необхідний покемон-молюск Шелдер. Якщо Шелдер вкусить Слоупока в процесі риболовлі за хвіст, то вони обидва еволюціонують в одного покемона, званого Слоубро[12]. Є дещо інший спосіб еволюції, коли Шелдер кусає Слоупока за голову, на якій в той момент знаходиться предмет, званий Каменем Короля (в іграх Шелдер не потрібен, достатньо просто обміняти між гравцями Слоупока, що тримає Камінь Короля). Тоді Слоупок перетвориться в Слоукінга — великого покемона, наділеного величезним інтелектом і неймовірною інтуїцією[13].
Вперше Слоупок з'явився в іграх Pokémon Red і Blue, а пізніше і в її римейках — Pokémon Yellow, FireRed і LeafGreen. Коли Слоупок набирає в боях достатню кількість очок досвіду, то еволюціонує в Слоубро[12]. Пізніше в Pokémon Gold і Silver був представлений покемон Слоукінг, у якого Слоупок еволюціонує, якщо перенести його разом з Каменем Короля з одного картриджа на інший[13]. Крім головної серії ігор, Слоупок з'являвся в іграх Pokémon Snap, Pokémon Pinball, Pokémon Channel, Pokémon Trozei!, PokéPark Wii: Pikachu's Adventure, серіях Pokémon Mystery Dungeon, Pokémon Ranger і Pokémon Rumble.
В аніме Слоупок вперше з'явився в першому сезоні в епізоді під назвою «Острів гігантських покемонів». Пізніше Слоупоку дісталася головна роль в епізоді «Розгадка таємниць еволюції», коли Еш Кетчум, головний герой серіалу, і професор Вествуд вивчали причини еволюції Слоупока в Слоубро. В епізоді Enlighten Up! представники однієї секти, чия релігія була зовні схожа на буддизм, бачили в порожній голові Слоупока символ освіченості, і тому поклонялися йому.
В манзі про покемонів Слоупоку відводилися тільки нечисленні епізодичні ролі.
В манзі The Electric Tale of Pikachu Еш зловив одного Слоупока у главі Ash vs. Gary. Пізніше він обмінює його у Гаррі на фото його сестри, Мей Оук.
В манзі Pokemon Adventures один з Слоупоків, що належить Команді R, з'являвся у главі The Coming of Slowpoke (Eventually); один Слоупок дістався Єллоу — протагоністу манги — на час чемпіонату з серфінгу, що проводилося в Вермілліон-Сіті; у розділі Teddiursa's Picnic фігурували кілька Слоупоков зі зрізаними хвостами. Це було зроблено Командою R для того, щоб придушити активність Слоупоков в місті Азалея-Таун.
В манзі Pokémon Pocket Monsters один Слоупок діяв разом з головним героєм — Каї Мідорикавою — під час змагання з приготування каррі в розділі Curry Showdown! Which is the Most Delicious?. У 78 розділі Джованні — антагоніст манги — викрав кілька Слоупоків, бажаючи заробити на продажу їх хвостів. Однак їх власник зміг повернути покемонів.
Слоупок став відомий завдяки своїй низькій в прямому сенсі слова швидкості, та отримав позитивні відгуки за здатність поєднувати низьку швидкість дій і універсальність. Кріс Скулліон з журналу Official Nintendo Magazine сказав, що «Слоупок не збирається вигравати жодних перегонів»[14]. IGN писав, що поєднання «супервисокого HP» у Слоупока та його еволюції, в Слоубро, з «чудовим захистом Слоубро» робить їх одними з найбільш недооцінених покемонів в грі[5][15]. Крім того, IGN згадав, що на початку Gold і Silver Слоупок був хорошим джерелом ігрового досвіду. Йому ж належать слова: «бідний Слоупок часто перебував у тіні аналогічного за характеристиками Стармі, однак тренерам буде корисно знати, що деякі унікальні здібності цього покемона роблять його незамінним в команді»[16]. Цей журналіст сказав також: «хоча це відбувається нечасто, проте варто пополювати», щоб еволюціонувати Слоупока в Слоубро або навіть в Слоукінга[17]. Бретт Елстон з GamesRadar писав, що «хоча Слоупок відомий своєю тупістю і моторошною повільністю, за нього все одно було цікаво грати, тренувати його, і всяке таке. Навряд чи ви коли-небудь зустрінете більш корисного покемона»[18].
На Форчані Слоупоком також називають дурну, повільну людину або навіть групу людей. З часом інтернет-мем вийшов за межі Форчану і став популярний за його межами[19].
- ↑ Slowpoke - Definition and More from the Free Merriam-Webster Dictionaty. Merriam-Webster. Процитовано 28 ноября 2013 года.
- ↑ Staff. 2. 一新されたポケモンの世界. Nintendo.com (Japanese) . Nintendo. с. 2. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 10 вересня 2010.
- ↑ Stuart Bishop (30 мая 2003 года). Game Freak on Pokémon!. CVG. Архів оригіналу за 8 лютого 2008. Процитовано 7 февраля 2008 года.
- ↑ Chua-Euan, Howard (22 ноября 1999 года). PokéMania. TIME. Архів оригіналу за лютий 20, 2001. Процитовано 15 вересня 2008.
- ↑ а б Pokemon Blue Guide & Walkthrough – Game Boy – IGN. Guides.ign.com. 30 сентября 1998 года. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 11 листопада 2011.
- ↑ Slowpoke в словаре Merriam-Webster (English) . Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 1 червня 2012.
- ↑ Michael Quiner and Rich Hinz (2001), Proceedings of the 29th annual ACM SIGUCCS conference on User services – The Pokémon of user support: "gotta catch 'em all!", ACM, с. 150—152
- ↑ Linneman, Jonathan (Октябрь 2002 года), Slow and dopey wins the race The history of Pokémon's Slowpoke family, Scrye, с. 73
- ↑ Информация из игрового Покедекса Pokémon Red и Blue: Incredibly slow and dopey.
- ↑ Информация из игрового Покедекса Pokémon Ruby и Sapphire: Slowpoke uses its tail to catch prey by dipping it in water at the side of a river.
- ↑ Информация из игрового Покедекса Pokémon Silver: A sweet sap leaks from its tail’s tip.
- ↑ а б Информация из игрового Покедекса Pokémon FireRed: When a Slowpoke went hunting in the sea, its tail was bitten by a Shellder.
- ↑ а б Информация из игрового Покедекса Pokémon Gold: It has incredible intellect and intuition.
- ↑ Nintendo Feature: Pokémon HeartGold/SoulSilver: 10 reasons why fans will love it!. Official Nintendo Magazine. 23 февраля 2010 года. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 11 листопада 2011.
- ↑ Pokemon Blue Guide & Walkthrough – Game Boy – IGN. Guides.ign.com. 30 сентября 1998 года. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 11 листопада 2011.
- ↑ Pokemon Crystal Version Pokemon of the Day: Slowpoke (#79) – IGN FAQs. Faqs.ign.com. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 11 листопада 2011.
- ↑ Pokemon Gold and Silver Strategy Guide – IGNguides. Guidesarchive.ign.com. Архів оригіналу за 12 серпня 2012. Процитовано 11 ноября 2011 года.
- ↑ The complete Pokemon RBY pokedex, part 8, Pokemon Black / White Wii Features. GamesRadar. 24 августа 2007 года. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 11 листопада 2011.
- ↑ Slowpoke. Know Your Meme. Архів оригіналу за 22 вересня 2012. Процитовано 19 травня 2012.
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |