Інтернет-мем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Див. також: Мем
«Візитка Яроша» — інтернет-мем.

Інтерне́т-мем (англ. Internet meme) — явище спонтанного розповсюдження певної інформації інтернетом усіма можливими способами (електронною поштою, в месенджерах, форумах, блогах тощо), почало використовуватись у середині першого десятиліття XXI століття.

До спонтанного неконтрольованого розповсюдження від одного інтернет-користувача до іншого схильна не будь-яка інформація, а тільки та, що яким-небудь чином залишає багатьох користувачів небайдужими до неї. Традиційно так само розповсюджувалися анекдоти, жарти і посилання на медіа-об'єкти розважального характеру (спочатку малюнки, потім флеш-ролики, звукозаписи, відеозаписи), але спеціальну увагу на явище, назване потім «інтернет-мемами», звернули тоді, коли за тим самим принципом стали розповсюджуватися речі, на традиційні анекдоти і розваги не схожі. Також в Інтернеті набули поширення американські мотиватори та демотиватори.

Енциклопедії мемів[ред.ред. код]

Інтернет-меми набули настільки великої популярності серед користувачів мережі, що навіть були створені інтернет-енциклопедії, в яких зібрано різноманітні меми. Відомими представниками таких мемо-педій є англомовні ґеґо-педії Encyclopædia Dramatica, Uncyclopedia, Lurkmore.com, російськомовна Lurkmore.to та україномовні Енциклопедія Драматика, Файна Меморія та Інциклопедія. Всі ці проекти створені на двигуні MediaWiki.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Пам'ятник інтернет-мему

У Запоріжжі 24 серпня 2015 встановлено жартівливий пам'ятник «мертвому снігуру». Напис: «Сей памятникъ воздвигнутъ въ знакъ скорби „Русскаго міра“ о злодҍйски убіенных жидобандеровцами русскоязычныхъ снҍгиряхъ». Як стверджує автор скульптури, Максим Дрозденко, це перший у світі пам'ятник інтернет-мему, фейкові російських ЗМІ.[1][2][3][4]

Приклади явищ-мемів[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Циховська Е. Інформаційні віруси: картина як інтернет-мем[5] // Актуальні проблеми іноземної філології. Серія: Лінгвістика та літературознавство: зб. наук. статей. — Бердянськ: БДПУ, 2013. — Вип.VІІІ. — Ч.1. — С. 152—158.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]