Тонка людина (фільм, 2018)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тонка людина
англ. Slender Man
Жанрмістичний фільм жахів[1]
РежисерСільвен Вайтd
ПродюсерДжеймс Вандербільтd
СценаристДевід Біркd
У головних
ролях
Джої Кінґ
ОператорЛука дель Пуппо
КомпозиторРамін Джаваді
МонтажДжек Йорк
Дистриб'юторScreen Gemsd, InterCom[2] і Netflix
Тривалість93 хв.
Моваанглійська
Країна США
Рік2018
Дата виходу10 серпня 2018 (США)
23 серпня 2018 (Україна)
Кошторис$10-28 млн
Касові збори$51 738 549
IMDbID 5690360
slenderman.movie

«Слендермен» (англ. Slender Man) — американський фільм жахів режисера Сільвена Вайта. Прем'єра фільму відбулася 10 серпня 2018 року.

Фільм заснований на легенді про Тонку людину або ж Слендермена, що з незрозумілими намірами переслідує дітей і підлітків. Істота приходить до тих, хто побачили прокляте відео, і потім заманює їх у ліс, звідки жертви більше не повертаються. Коли четверо подруг поглянули відео, вони розуміють, що стануть наступними жертвами Слендермена, та намагаються уникнути лихої долі.

Сюжет

[ред. | ред. код]

У вигаданому містечку Вінсфорд, штат Массачусетс, старшокласниці Голлі Кнудсен, Кеті Дженсен та їхні друзі Хлоя та Врен планують погуляти ввечері з хлопцями. Але ті кажуть, що мають таємну справу. Дівчата проводять час вдома у Кеті та обговорюють наміри хлопців викликати Слендермена — високу, струнку, жахливу надприродну істоту з безвиразним обличчям, яка приходить до тих, хто побачили особливе відео в інтернеті. Школярки дивляться це відео, що складається з незрозумілих символів. Хлопці потім кажуть, що побоялися викликати істоту.

Наступного тижня під час екскурсії на історичне кладовище Кліфтон Кеті запитує чи снилися її подругам жахіття. Вона помічає щось між деревами, після чого безслідно зникає. Школярі марно розшукують її, потім за справу береться поліція. Інші троє подруг оглядають житло Кеті та виявляють, що вона жила зі своїм батьком-алкоголіком, захоплювалася окультизмом і особливо історіями про Слендермана. Батько Кейті звинувачує дівчат, що це вони погано вплинули на його дочку.

Подруги знаходять на ноутбуці Кеті відео, що доводять реальність Слендермена, та переписку з Еллісон Райлі, підписану «AlleyKat93». Еллісон повідомляє через приватне повідомлення, що Кеті можна повернути, якщо віддати щось цінне. Врен приносить кераміку ручної роботи, яку вона створила, коли їй було п'ять років, Хлоя пропонує фотографію, на якій зображені вона та її померлий батько, а Голлі віддає ковдру своєї молодшої сестри Ліззі, виткану їхньою бабусею. Дослідивши легенди про Слендермена, Врен наказує Голлі та Хлої виконати в лісі ритуал для прикликання Слендермена з умовою, що на нього не можна дивитися, що б не сталося. Однак Хлоя панікує і тікає. Потім удома її ввижається Слендермен і вона зникає.

Врен починає бачити здаля Слендермена. Вона продовжує досліджувати чутки про цю істоту, та не знаходить в інтернеті переконливих даних і йде до бібліотеки, де Слендермен нападає на неї. Голлі безуспішно намагається відволіктися, проводячи ніч зі своїм хлопцем Томом. Врен дорікає їй, що Голлі безвідповідальна. Тим часом у Ліззі після серії жахливих снів стався сильний напад паніки, її госпіталізували. Голлі дізнається, що Врен за допомогою Ліззі намагалася зв'язатися зі Слендерменом.

Тоді Голлі йде до Врен і знаходить у її будинку записи щодо Слендермена та його жертв, однією з яких була Еллісон Райлі, що безслідно зникла з психлікарні. Врен намагається викинутися з вікна, Голлі рятує її. Врен зізнається, що Ліззі попросила супроводжувати її до лісу, де вона запропонувала свого плюшевого ведмедика Слендермену. Потім вона визнає, що Слендермену потрібні не речі, а самі люди. Раптом Слендермен розбиває вікно та витягує Врен назовні щупальцями у формі гілок. Голлі, яка тепер усвідомлює, що її єдиний спосіб врятувати Ліззі — це віддати взамін себе, вирушає в ліс.

Зустрівши чудовисько, вона благає його взяти її замість Ліззі. Слендермен приймає прохання і забирає Голлі, а Ліззі отямлюється в лікарні. Зрештою Ліззі видужує та міркує про те, що Слендермен був би безсилий, якби самі люди не поширювали легенди про нього.

У ролях

[ред. | ред. код]

Створення

[ред. | ред. код]

У травні 2016 року відбувся анонс фільму «Слендермен» від Sony Pictures, заснованого на персонажі, придуманому Еріком Кнудсеном[3], за сценарієм Девіда Бірке. Sony Screen Gems вела переговори з Mythology Entertainment, Madhouse Entertainment і It Is No Dream Entertainment щодо виробництва та поширення проєкту[4].

Сільвена Вайта у січні 2017 року анонсували режисером фільму, а продюсерами стали Джеймс Вандербільт з Mythology, Вільям Шерак, Робін Мейзінгер з Madhouse та Сара Сноу з It Is No Dream[5]. Музику до фільму написали Рамін Джаваді та Брендон Кемпбелл[6]. Основні зйомки фільму розпочалися 19 червня 2017 року в Бостоні й завершилися 28 липня 2017 року[7].

Перед релізом продюсери продали фільм іншим дистриб'юторам через розбіжності зі студією щодо випуску та маркетингової стратегії[8]. Після виходу фільму подкаст Bloody Disgusting повідомив, що Screen Gems вимагали від продюсерів відповідати рейтингу PG-13 MPAA і декілька сцен вирізали через побоювання негативної громадської реакції (включаючи кілька сцен, показаних у трейлерах), що призвело до порушення цілісності оповіді. А саме перший трейлер включав дві сцени каліцтва — школярка виколює собі очі та дівчина, спотикаючись, вибігає з лісу, а з її рота тече кров. Вони відсутні в фінальній версії[9][10].

Маркетинг

[ред. | ред. код]

2 січня 2018 року вийшов перший тизерний постер, а наступного дня — тизер-трейлер[11][12]. Реакція була неоднозначною, деякі онлайн-видання описували трейлер як традиційний для малобюджетних жахів[13][14][15]. Інші публікації зауважили, що фільм вийшов через 4 роки після випадку в окрузі Вокеша, штат Вісконсин у 2014 році. Тоді дві 12-річні дівчинки, Анісса Вейєр і Морган Гейзер, заманили свою подругу Пейтон Лойтнер у ліс і завдали їй 19 ударів ножем, щоб задобрити вигаданого Слендермена. Пейтон вижила, нападниці були засуджені до ув'язнення[13][16][17][18].

Після онлайн-дебюту трейлера Білл Вейєр, батько однієї з дівчат-нападниць, висловив протест проти виробництва та випуску фільму як «надзвичайно неприємного» та закликав місцеві кінотеатри не показувати фільм аби не популяризувати реальну трагедію[19][20].

Сприйняття

[ред. | ред. код]

Критика

[ред. | ред. код]

На Rotten Tomatoes «Слендермен» отримав лише 8 % схвальних рецензій критиків і середню оцінку 3,2/10[21]. На Metacritic фільм отримав середньозважену оцінку 30 зі 100, що відповідає «загалом несхвальним» відгукам[22]. Авдиторія, опитана CinemaScore, поставила фільму середню оцінку «D−» за шкалою від A+ до F, тоді як PostTrak повідомив, що кіноглядачі дали йому оцінку в 38 % «жахливо». Монітор соціальних медіа RelishMix зазначив, що «враження більшості [від фільму] було негативним»[23].

Майк Маккагілл в газеті «The Guardian» описав фільм як нудний, а його головних персонажів як взаємозамінних. Все, що відбувається навколо Слендермена, за словами критика, розвивається за невизначеною внутрішньою логікою: нудною, плоскою та неоригінальною[24].

Оуен Глейберман на «Variety» похвалив, що «Слендермен» бере початок від інтернет-мему «крипі-паста», який виник у 2009 році, і саме абстрактність персонажа призводить до кількох тривожних моментів, особливо коли чотири старшокласниці переглядають відеофайли. Проте, окрім подекуди моторошних образів, «Слендермен» є принципово похідним і порожнім фільмом жахів. Персонажі цілком одноразові, й коли вони зникають, це майже нічого не змінює, бо вони ніколи не були нічим іншим, крім суми своїх страхів[25].

За роль у цьому фільмі Джаз Сінклер номінувалася на премію «Золота малина» 2019 як найгірша актриса другого плану[26].

Касові збори

[ред. | ред. код]

«Слендермен» зібрав 30,6 млн доларів у США та Канаді та 21,2 млн доларів на інших територіях, а загальний світовий прокат склав 51,7 млн доларів[27].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BBFC database
  2. http://nmhh.hu/dokumentum/198182/terjesztett_filmalkotasok_art_filmek_nyilvantartasa.xlsx
  3. Rogers, Katie (06.05.2016). ‘Slender Man,’ a Horror Meme, Gets Ready to Step Out of the Shadows. The New York Times. Процитовано 27.10.2024.
  4. McNary, Dave (7 травня 2016). Sony in Talks for ‘Slender Man’ Horror Movie. Variety (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  5. Jr, Mike Fleming (4 січня 2017). Sylvain White Set To Helm ‘Slender Man’ For Screen Gems. Deadline (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  6. Ramin Djawadi & Brandon Campbell to Score Sylvain White’s ‘Slender Man’ | Film Music Reporter (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  7. ‘Slender Man’ horror movie will be made in Boston - The Boston Globe. web.archive.org. 6 липня 2017. Процитовано 27 жовтня 2024.
  8. Lang, Brent (31 травня 2018). ‘Slender Man’ Being Shopped to Other Studios as Sony, Producers Clash (EXCLUSIVE). Variety (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  9. Miska, Brad (12 серпня 2018). How Sony’s Own Fear Killed the Big Screen Debut of ‘Slender Man’ [Exclusive]. Bloody Disgusting! (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  10. Foutch, Haleigh (15 серпня 2018). Slender Man Reportedly Cut Major Scenes over Backlash Fears. Collider (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  11. Scott, Ryan (2 січня 2018). Slender Man Movie Poster Will Send Chills Down Your Spine. MovieWeb (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  12. Reed, Ryan (3 січня 2018). 'Slender Man': Watch Disturbing First Trailer for Meme-Based Horror Film. Rolling Stone (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  13. а б Tiffany, Kaitlyn (3 січня 2018). Watch the first trailer for the Slenderman movie called Slender Man. The Verge (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  14. Martinelli, Marissa (3 січня 2018). Prepare to Scream Your Face Off at the First Trailer for the Slender Man Movie. Slate (амер.). ISSN 1091-2339. Процитовано 27 жовтня 2024.
  15. ‘Slender Man’ trailer is proof some things shouldn’t leave the internet. Engadget (амер.). 3 січня 2018. Процитовано 27 жовтня 2024.
  16. Chitwood, Adam (3 січня 2018). Slender Man Movie Trailer Reveals New Horror Film. Collider (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  17. Evangelista, Chris (3 січня 2018). 'Slender Man' Trailer: The Internet Myth Comes To Life. SlashFilm (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  18. Evans, Greg (3 січня 2018). ‘Slender Man’ Trailer, Poster: Scary Internet Meme Creeps To Big Screen. Deadline (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  19. Wisconsin girl's father says Slender Man move in poor taste. web.archive.org. 25 липня 2018. Процитовано 27 жовтня 2024.
  20. Press, The Associated (3 січня 2018). Father of “Slender Man” Attacker Claims New Film Is “Popularizing a Tragedy”. The Hollywood Reporter (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  21. Slender Man | Rotten Tomatoes. www.rottentomatoes.com (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  22. Slender Man Reviews. www.metacritic.com (англ.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  23. D'Alessandro, Anthony (11 серпня 2018). ‘Meg’s Opening Grows To $40M…But Is It Big Enough? What The Shark Movie Means During Trump’s Trade War With China. Deadline (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  24. McCahill, Mike (27 серпня 2018). Slender Man review – slim pickings in compromised horror. The Guardian (брит.). ISSN 0261-3077. Процитовано 27 жовтня 2024.
  25. Gleiberman, Owen (9 серпня 2018). Film Review: ‘Slender Man’. Variety (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  26. Schaffstall, Katherine (20 січня 2019). Razzie Awards: ‘Gotti,’ ‘Holmes & Watson’ Among Nominees for Worst Picture. The Hollywood Reporter (амер.). Процитовано 27 жовтня 2024.
  27. Slender Man. Box Office Mojo. Процитовано 27 жовтня 2024.

Посилання

[ред. | ред. код]