У крижаному полоні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У крижаному полоні
Ice Bound
Видтелефільм
Жанрдрама
РежисерРоджер Споттісвуд
ПродюсерКлара Джордж
СценаристПітер Прюс
Марія Нейшн
На основі"У льодовиковому полоні: Неймовірна битва лікаря за виживання на Південному полюсі" Джеррі Нільсен, Маріенн Воллерс
У головних
ролях
Сьюзен Серендон
Ейдан Дівайн
ОператорП'єр Міньо
КомпозиторДжефф Данна
МонтажДомінік Фортін
КінокомпаніяJaffe/Braunstein Films
Miramax
Muse Entertainment Enterprises
Дистриб'юторCBS
Тривалість89 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік2003
Дата виходу20 квітня 2003 (США)
IMDbID 0352426

«У крижаному полоні» (англ. Ice Bound) — телевізійний фільм CBS 2003 року з Сьюзен Серендон у головній ролі лікаря Джеррі Нільсен. Фільм знятий за мотивами бестселеру «У крижаному полоні: Неймовірна битва лікаря за виживання на Південному полюсі»[1]. Це справжня історія виживання лікаря, яка перебуваючи на дослідницькій станції Південного полюса, виявляє в себе пухлину в грудях і через погодні умови змушена за допомогою колег лікувати хворобу на Антарктиді[2]. Прем'єра фільму відбулась на телеканалі CBS 20 квітня 2003 року[3].

Сюжет

[ред. | ред. код]

Фільм розповідає про те, як у 1999 році 46-річний лікар Нільсен вирішила залишити Огайо та провести рік на полярній станції Амундсен-Скотт в Антарктиді, одному з найвіддаленішому та найнебезпечнішому місці на Землі. Умови на станції далеко некеровані з зимовими температурами до 100 градусів нижче нуля. Приєднавшись до команди дослідників, будівельників і персоналу з обслуговування, лікар Нільсен мала нести повну відповідальність за психічне та фізичне здоров'я всіх мешканців, які застрягли на станції на зиму. Під час довгої антарктичної зими Нільсен виявляє пухлину в себе у грудях, тому змушена самостійно зробити біопсію. Спілкуючись електронною поштою з лікарями США, вона дізнається, що рак є агресивним і швидко розростається. Щоб вона змогла протриматися кілька місяців, поки умови не дозволять літакам приземлитися та врятувати її з континенту, лікарі сходяться на думці, що їй потрібно буде негайно почати курс хіміотерапії.

Ризикуючи життям, рятувальники героїчно скидають з повітря необхідні припаси на станцію і з допомогою товаришів, зокрема Великого Джона Пенні (Айдан Дівайн) і Клер Фурінськи (Синтія Мейс), Нільсен починає виснажливу хіміотерапію. Зрештою, повітряна Національна гвардія робить сміливий порятунок, висаджує нового лікаря та повертає Нільсен до США, де вона може звернутися за повною медичною допомогою для лікування свого раку.

У ролях

[ред. | ред. код]
Актор Роль
Сьюзен Серендон Джеррі Нільсен Джеррі Нільсен
Айдан Дівайн Великий Джон Пенні Великий Джон Пенні
Синтія Мейс Клер Фурінськи Клер Фурінськи
Пауліно Нюнс Раф Поллард Раф Поллард
Стів Кьюмін Сенді Сенді
Ричард Во Г'ю Г'ю
Джо Пінг Піт Піт
Кетрін Зенна Енні Енні
Бенц Антуан Морріс Морріс
Крістен Голден-Рід Лунар Лунар

Виробництво

[ред. | ред. код]

У грудні 2002 року стало відомо, що Сьюзен Серендон отримала головну роль у телефільмі виробництва CBS[4]. Стрічку знімали біля замерзлого озера Сімко в Онтаріо[5].

Сприйняття

[ред. | ред. код]

Критика

[ред. | ред. код]

Слоар Тріер написав у «Радіо таймс»: «Це переконлива розповідь про героїзм окремих людей і спільноти, який навряд чи виправданий обмеженим бюджетом телевізійного формату. Хоча деякі фонові зображення виглядають несправжніми, режисер Роджер Споттісвуд щосили намагається наповнити події атмосферою та емоціями». Він також відмітив гру Серендон[6], як і Террі Келегер з «Піпл», який зазначив, що «Сьюзен Серендон абсолютно переконлива в ролі Нільсен»[7]. Голлі Е. Одвей високо оцінила гру головної акторки, проте розкритикувала фільм за слабку драму, кволий сценарій та сюжет[8]. Сама ж Нільсен була невдоволена її зображенням: «Серендон занадто замкнена, занадто сердита та занадто сувора до себе» та додала: «Мені не сподобалося, як мене зобразили, тому що це дуже відрізняється від того, якою я є»[9]. Вона зізналася, що воліла б, щоб її зіграла Меріл Стріп[10].

Номінації та нагороди

[ред. | ред. код]
Нагороди та номінації фільму «У льодовиковому полоні»[11]
Рік Кінофестиваль/кінопремія Категорія/нагорода Номінант Результат
2004 «Золота бобина» Найкращий монтаж звуку у повнометражному телефільмі — звукові та шумові ефекти Джаніс Єруллі, Джейн Таттерсолл, Марк Шнурівський Номінація

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Agencies, Our Foreign Staff and (25 червня 2009). Cancer doctor in dramatic South Pole rescue dies in US (брит.). ISSN 0307-1235. Процитовано 26 січня 2020.
  2. The Doctor Who Came In From the Cold. archive.nytimes.com. Процитовано 26 січня 2020.
  3. Susan Sarandon: 'Ice Bound'. www.cbsnews.com (амер.). Процитовано 26 січня 2020.
  4. Kaplan, Don (21 грудня 2002). FREEZE FRAMED : CHILLING STORY OF SOUTH POLE CANCER DOC READY TO ROLL. New York Post (англ.). Процитовано 26 січня 2020.
  5. Moore, Frazier (15 квітня 2003). Sarandon Plays MD in Peril in 'Ice Bound'. Midland Daily News. Архів оригіналу за 26 січня 2020. Процитовано 26 січня 2020. [Архівовано 2020-01-26 у Wayback Machine.]
  6. Ice Bound – review | cast and crew, movie star rating and where to watch film on TV and online. Radio Times (англ.). Архів оригіналу за 26 січня 2020. Процитовано 26 січня 2020. [Архівовано 2020-01-26 у Wayback Machine.]
  7. Picks and Pans Review: Ice Bound. PEOPLE.com (англ.). Процитовано 26 січня 2020.
  8. Ice Bound. DVD Talk (англ.). Процитовано 26 січня 2020.
  9. News, A. B. C. PrimeTime: Survival at South Pole. ABC News (англ.). Процитовано 26 січня 2020.
  10. Gates, Anita (18 квітня 2003). TV WEEKEND; A Physician's Odyssey in a Frozen World. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Процитовано 28 січня 2020.
  11. Нагороди та номінації фільму У льодовиковому полоні на сайті IMDb (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. Ice Bound на сайті IMDb (англ.) 6.2/10 stars (станом на 26.01.2020)
  2. Ice Bound на сайті Rotten Tomatoes (англ.) Редагувати інформацію у Вікіданих 3.6/5 stars (станом на 26.01.2020)