Кінофестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кінофестиваль у Роттердамі (2007).

Кінофестиваль — фестиваль творів кіномистецтва.

Зазвичай супроводжується публічним показом багатьох фільмів і приїздом їх авторів. В ході більшості фестивалів проводиться конкурс фільмів, за результатами якого вручаються призи (гран-прі, приз глядацьких симпатій та інші). Результати конкурсу зазвичай оцінює експертне журі — рідше проводиться голосування експертів.

Зазвичай до конкурсу допускаються фільми, які випустили нещодавно і які ще не показували в інших фестивалях. Фестивалі часто спеціалізуються за жанрами кіно, тематикою чи допустимою довжиною стрічки(на фестивалях короткометражного кіно зазвичай існують чіткі обмеження на тривалість фільмів). Кінофестивалі типово проводяться щорічно.

Історія[ред. | ред. код]

Перший значний кінофестиваль відбувся у Венеції в 1932 році.

Поява інших визначних фестивалів датується 1930-ми, 1940-ми та 1950-ми роками.

Единбурзький кінофестиваль в Великій Британії заснований 1947 року і з того часу він жодного року не переривався, що є рекордом.

Наразі у світі існують тисячі кінофестивалів, від найвищого і найпрестижнішого рівня до невеликих фестивалів місцевого значення.

Плата за участь[ред. | ред. код]

На багатьох кінофестивалях за право брати участь автори фільму мають заплатити певну суму(зазвичай на відомих і престижних фестивалях). Однак плати вимагають не всюди. На окремих фестивалях існує певна політика стосовно певних регіонів чи режисерів, і для них плата може бути меншою, або бути відсутньою.

Найбільші кінофестивалі світу[ред. | ред. код]

Найпрестижнішими кінофестивалями є огляди з конкурсною програмою, що мають акредитацію Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (фр. Federation International des Associations de Producteurs de Films, FIAPF). Для того, щоб отримати акредитацію, кінофестиваль повинен відповідати декільком критеріям: бути міжнародним; проводитися щорічно; користуватися підтримкою місцевої кіноіндустрії; в конкурсі не повинно бути фільмів, які раніше брали участь в інших фестивалях. Крім того, в одній країні може бути тільки один подібний фестиваль.

На сьогодні акредитацію FIAPF мають 15 міжнародних конкурсних кінофестивалів ігрових фільмів[1]:

Також акредитовані 5 кінофестивалів документального та короткометражного кіно:

Крім того, акредитацію мають 6 позаконкурсних фестивалів ігрових фільмів і 26 конкурсних фестивалів спеціалізованих ігрових фільмів. Загалом акредитацію FIAPF мають 52 фестивалі.

Інші престижні кінофестивалі, що не мають конкурсної програми або не отримали акредитацію FIAPF:

Інші кінофестивалі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]