Рудницька Анжеліка Миколаївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Анжелі́ка Микола́ївна Рудни́цька (*11 червня 1970 р., Рівне) — співачка, телеведуча, художниця, президент мистецької агенції «Територія А», президент Фонду відродження культурного середовища Києва, член Громадського фонду Святого Андрія Первозванного, заслужена артистка України, член Національної спілки журналістів України, член Спілки художників України.

Біографія[ред.ред. код]

Анжеліка Рудницька народилася в місті Рівне. Батько  Микола Іванович Рудницький — письменник, журналіст[1], мама Євгенія Ігорівна Рудницька — педагог, викладач християнської етики. В шкільні роки освоювала гру на фортепіано у музичній школі, співала в юнацькому ВІА, десять років співала у хорі. Анжеліка закінчила Київський університет за фахом журналістика.

Серед інших 52 студентів, була учасницею студентського голодування «Революція на граніті». У студентські роки починає працювати на Першому каналі Українського телебачення в редакції науково-пізнавальних програм. В листопаді 1994 року, разом з поетом Олександром Бригинцем створила Мистецьку аґенцію «Територія А». З квітня 1995-го була ведучою власної щотижневої програми на каналі ICTV «Мистецький канал Територія А», у вересні того ж року у рамках цього проекту з'явився перший український щоденний «Хіт-парад "Територія А». За п'ять років існування програми було створено близько 2000 програм. Провідні українські продюсери пропонували Рудницькій сприяння у сольній кар'єрі — проте вона відмовлялася співати сольно. Брала участь лише у групових записах, її голос ми чули у проекті "Українські хіти ХХ століття" (пісні "Червона РУта", "Стожари", "Якщо любиш - кохай". У 1998 році, на пропозицію сімейного фестивалю Білоножків «Мелодія двох сердець», Анжеліка записала (в дуеті з сестрою Інною) пісню Володимира Івасюка «У долі своя весна». Наступного 1999 року записала ще дві пісні. Того ж року їй присвоїли звання Заслуженої артистки України. Та вже 2000-го влада почала віддавати національний інформаційний простір під російський вплив — дійшла черга і до «Хіт-параду "Територія А» — у вересні його також зняли з ефіру.

Спільним з Віктором Павліком максі-синглом «Диво» та сольним «Іграшка» Анжеліка Рудницька розпочала сольну співочу кар'єру. А також вступила до аспірантури Київського Національного університету культури і мистецтв. 1 2000 році альбом "Диво" був названий найпопулярнішим альбомом року.

У 2002 році вийшов її перший сольний альбом «Будь зі мною» (NAC), в 2003 — наступний «anzhelika.ru» (J.R.C) (перевиданий влітку 2004-го в Росії під назвою «L'Amour») і почався запис франкомовного «Серце Ангела». Та після виснажливого весняного гастрольного туру у 2004 році Анжеліку Рудницьку паралізувало, і півроку вона провела без руху. Під час хвороби вона створила серію графічних робіт «Незриме коріння», показаних на першій персональній художній виставці влітку 2005. Нині оригінальні художні роботи Рудницької експонуються в галереях і музеях багатьох країн Європи, а також в Україні та Південній Кореї. У 2005—2013 роках відбулося понад 100 виставок.

Тільки в кінці 2004 року вона вперше появилася на люди, а в лютому 2005 року відновила співочу кар'єру — увійшла в число 30-ти претендентів на участь в Євробаченні-2005 від Росії. Рудницькій запропонували переїхати в Росію і продовжити там сольну кар'єру. Але Анжеліка залишилася в Україні. Влітку 2005-го Анжеліка відновила, підкріплену Інтернет-порталом, «Хіт-парад "Територія А» тепер вже на Першому Національному телеканалі. Навесні 2006-го вийшов її черговий сольний альбом «Знайди мене» зі значним мультимедійним наповненням.

Влітку 2009 року вийшов друком любовний роман Анжеліки Рудницької «Пристрасна траса до щастя». У травні 2012 року вийшла друком книга-ессе "Біла зірка України. Невигадані історії з життя Оксани БІлозір". З 2010 року працює в КНУ ім. Т.Шевченка в Інституті філології у Центрі фольклору та етнографії. Досліджує семіотику народного орнаменту, пише дисертацію на цю тему. Нині Анжеліка Рудницька - доцент кафедри ведучих телеефіру, викладає майстерність телеведучих в Інситуті кіно та телебачення КНУКІМ.

2010 року Анжеліка Рудницька представляє Україну на Міжнародному фестивалі культури і мистецтв у Кореї, де її нагороджують званням «WORLD MASTERS» (Світовий майстер) за художні роботи. з 2012 року - Президент мистецької агенції "Територія А".

Дискографія[ред.ред. код]

 • 2000 — «Диво» (спільний із Віктором Павліком)
 • 2000 — Іграшка
 • 2002 — «Будь зі мною»
 • 2003 — «Anzhelika.ru»
 • 2006 — «Знайди мене»

Відзнаки та нагороди[ред.ред. код]

 • 1999 — Заслужена артистка України
 • 2003 — Орден Святого Станіслава V ступеня [2]
 • 2009 — Орден княгині Ольги III ступеня [3]
 • 2010 — нагорода «World Masters», Міжнародний фестиваль культури і мистецтв (Корея)

Виноски[ред.ред. код]

 1. http://www.gazeta.rv.ua/print_version/article/15142/
 2. http://www.ststanislas.org.ua/orden/persons/info/186/
 3. http://www.president.gov.ua/documents/9420.html

Джерела[ред.ред. код]