День Незалежності Польщі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Święto.jpg
Квіти біля меморіалу Юзефа Пілсудського в День Незалежності
Preparation to Parade of Independence in Gdańsk during Independence Day 2010 - 30.jpg

День незалежності Польщі (пол. Narodowe Święto Niepodległości) — національне свято Польщі, відзначається 11 листопада щорічно на честь проголошення незалежності держави від панування Російської імперії, Королівства Прусії та Австрійської імперії в 1918 році.

Свято припадає на день завершення Першої світової війни (11 листопада 1918 року), в результаті чого, після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією, відродилась країна.

11 листопада 1918 року головою держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський та було сформовано перший демократичний уряд Польщі.

В вересні 1939 року, на початку Другої світової війни, Польща знову зазнала поділу між нацистською Німеччиною (початок окупації — 1 вересня) та СРСР (початок окупації — 17 вересня). Після закінчення війни День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року, коли у Польщі відбулися перші демократичні вибори.

День незалежності — загальнодержавний вихідний день, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни, військовим парадом в центрі Варшави.

Посилання[ред.ред. код]