Ден Браун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ден Браун
Dan Brown
Dan Brown bookjacket cropped.jpg
Дата народження 22 червня 1964(1964-06-22) (50 років)
Місце народження Екзетер, штат Нью-Гемпшир, США
Громадянство США США
Роки активності: 1998
Жанр Детектив, трилер, фантастика
Автограф Автограф — Ден Браун
www.danbrown.com

Ден Бра́ун (англ. Dan Brown; * 22 червня 1964, Екзетер, штат Нью-Гемпшир, США) — американський письменник, журналіст, музикант.

Написав кілька відомих творів, серед яких «Код да Вінчі» та «Янголи і демони», що розповідають про таємниці в суспільстві, символіці, змовах. Ці книги перекладені на більш ніж 40 мов та продані у кількості близько 90 мільйонів екземплярів (на 2009 рік). Головний герой цих книг — Роберт Ленгдон, головна тема — історія та християнство, і, як результат, до них відносяться по-різному. Браун на своєму сайті зазначає, що його твори не є антихристиянськими, а його «Код да Вінчі» — «розважальна історія, яка сприяє духовному обговоренню і дискусії».

Його роман «Цифрова фортеця» розповідає таємниці криптографії та АНБ (Агентство національної безпеки США).

2009-го вийшла нова книга Брауна — «Втрачений символ», яка спочатку повинна була вийти під назвою «Ключ Соломона». Головний герой цієї книги також Роберт Ленгдон, дія відбувається в Вашингтоні. Головному герою треба розгадати таємницю франкомасонів.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у штаті Нью-Гемпшир (США) 22 червня 1964 року. Батько письменника — професор математики, мати — професійний музикант.

Браун закінчив академію Філіпс-Екзетер та Амхерст-колледж. Після закінчення освіти відправляється до Каліфорнії, де розпочинає кар'єру музиканта. Записує декілька альбомів. 1993-го повертається до Нью-Гемпшира, де починає викладати англійську в Амхерст-колледжі.

З 1998-го займається літературною діяльністю. Його перший роман «Цифрова фортеця» стає бестселером в Інтернеті.

Письменник також займається журналістикою — регулярно друкується у таких виданнях як «Newsweek», «TIME», «Forbes», «People», «GQ», «The New Yorker».

Бібліографія[ред.ред. код]

Екранізації[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]