Мультиекспозиція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мультиекспозиція — спеціальний прийом у фотографії, який полягає в тому, що один і той же кадр експонується (" фотографується ") кілька разів. Перші фотографії з використанням мультиекспозиції датуються кінцем в XIX - початком XX ст. Мультиекспозиція залишилась як спадок від плівкових фотоапаратів,де для її використання не потрібно було додаткових функцій.

Отримання мультиекспозиції[ред.ред. код]

При створенні фотографії за допомогою ефекту мультиекспозиції сама чергу експозицій (черга фотографувань) дійсно повторюється для одного і того ж знімка на касеті плівки. Ефект від початку був легко досяжний при використанні центрального затвора на камерах великого формату. З розвитком фототехніки і автоматизацією процесу фотозйомки можливість експонувати кадр двічі найчастіше прибирали з камер, захищаючи неуважного фотографа від випадкового псування кадру (поєднаний взвод затвору і перемотування плівки).

Проте багато сучасних середньоформатних камер і 35-мм камер професійного рівня включають в себе опцію мультиекспозиція для творчих прийомів. У цифровій фотографії як такої «чистої» мультиекспозиції бути не може, так як вихідним продуктом кожного знімка є цифровий файл із зображенням. Але в той же час мультиекспозиція на цифрових камерах реалізована програмно і досягається майже такого ж ефекту, як і на плівці, а іноді куди краще або гірше. У цифрових камерах мультиекспозиція реалізована за допомогою об'єднання декількох знімків в один, при цьому камера може вносити чи не вносити деякі корективи в накладення зображення.

Також, ефект можна реалізувати за допомогою графічних редакторів шляхом накладання різних знімків, або за допомогою багаторазового використання імпульсного світла за час однієї витримки. У першому випадку творчі можливості помітно ширше, наприклад частина кадру може бути навмисно затемнена на частині експозицій, що дозволяє, наприклад, кілька разів зобразити у кадрі одну і ту ж людину.

Застосування мультиекспозиції[ред.ред. код]

Мультиекспозиція використовується:

  • для зменшення рівня шумів;
  • для того щоб показати динаміку або рух на фотогрфії;
  • для отримання ефекту дублювання або розмноження;
  • для отримання яскравого художнього кадру.

Приклади мультиекспозиції[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Презентація з мультиекспозиції
Мультиэкспозиция — я, я и снова я
Мультиекспозиція. Радожива.

Див. також[ред.ред. код]

Фотографія
Фотоальбом
Камера-обскура
Експозиція (фотографія)
Фокус (оптика)
Експонування
Діафрагма (оптика)
Фокусна відстань