Сенсор зображення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Матриця на друкованій платі цифрового фотоапарату

Сенсор зображення або світлочутлива матриця — спеціалізована аналогова або цифро-аналогова інтегральна мікросхема, що складається з світлочутливих елементів — фотодіодів .

  • Призначений для перетворення спроектуваного на нього оптичного зображення в аналоговий електричний сигнал або в потік цифрових даних (при наявності АЦП безпосередньо в складі сенсору).
  • Є основним елементом цифрових фотоапаратів, сучасних відео — та телевізійних камер, фотоапаратів, вбудованих в мобільний телефон, камер систем відеоспостереження та багатьох інших пристроїв.
  • Застосовується в оптичних детекторах переміщення комп'ютерних мишей, сканерах штрих-кодів, планшетних і проекційних сканерах, системах астро- і сонячної навігації.

Характеристики матриць[ред.ред. код]

Світлочутливість, відношення сигнал/шум і фізичний розмір пікселя взаємопов'язані для матриць, створених за однією і тією самою технологією. Чим більший фізичний розмір пікселя, тим більше співвідношення сигнал/шум при заданій чутливості, або тим вище чутливість при заданому співвідношенні сигнал/шум. Фізичний розмір матриці і її розділення визначають розмір пікселя.

Посилання[ред.ред. код]