Спортивний автомобіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
1963 Jaguar E-Type, класичний спорткар
Porsche 911 сучасний спорткар

Спортка́р (від англ. sports car, «спортивний автомобіль») — це автомобіль, що сконструйований задля ефективної їзди. Більшість спорткарів - задньопривідні, мають два сидіння, двоє дверей та розроблені для чіткішого керування, прискорення та естетики. Зазвичай від спорткару очікують пречудової здатності триматись дороги, гальмувати, маневрувати, а також низької ваги та великої потужності, аніж місця для пасажирів, комфорту та економії палива.

Водії беруть до уваги марку автомобілю та гоночну історію (наприклад, Ferrari, Porsche, Lotus), як важливий показник спортивних можливостей, але деякі марки, такі як Lamborghini, що не беруть участі у перегонах та не будують гоночних автомобілів, також добре продаються.

Спорткар не потребує великого потужного двигуна, але у багатьох спорткарів він є. Деякі класичні британські спорткари не мають потужного двигуна, але вони відомі завдяки їх виключеній керованості з-за низької ваги, добре спроектованому відбалансованому шасі та сучасній підвісці. На вузеньких закручених дорогах, такі автомобілі виступають набагато краще за важкіші, потужніші розкішні автомобілі з меншою маневреністю.