Honda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Honda Motor Co. Ltd.
Тип Публічна компанія
Заснування 24 вересня 1948
Штаб-квартира Токіо Японія
Ключові особи Такео Фукуі (Takeo Fukui)(CEO)
Галузь Автомобілебудування
Операційний прибуток $5,072 млрд.
Співробітники 144 785
Сайт www.honda.com
Логотип автомобілів Honda
Логотип мотоциклів Honda

Хонда (англ. Honda Motor Co., Ltd., яп. 本田技研工業株式会社 [Хонда Гікен Ко: гьо: Кабусікі Кайся]) (TYO: 7267 7267, NYSEHMC) — міжнародна промислова компанія, перш за все відома своїми автомобілями, мотоциклами та роботами.

Компанія заснована 24 вересня 1948 року, засновник — Соітіро Хонда.

Продукція — легкові автомобілі, вантажівки, літаки, мотоцикли, скутери, електрогенератори, роботи, морські двигуни.

До 60-х рр. Honda спеціалізувалася на виробництві мотоциклів і загалом автомобілебудування не було її бізнесом. Згодом компанія вирішила вийти на автомобільний ринок і ця новина не була схвально прийнята урядом Японії. Вважалося, що конкуруючи на світовому ринку з Toyota, Datsun (Nissan) та Mitsubishi, в кінцевому результаті нашкодить інтересам держави. Зрештою думка чиновників була проігнорована керівництвом Хонди.

Після енергетичної кризи 1973 р., коли зростання цін на нафту, а відповідно і пальне, спричинило попит на економічні автомобілі, моделі Honda стали бестселерами на ринку США, а також дещо посилили свої позиції на європейському ринку.

Honda досягнула успіхів завдяки об'єктивним факторам, таким як висока якість та надійність авто (одні з найкращих показників в автомобілебудуванні), сучасні технологічні рішення (до речі конструктори Honda вперше застосували поперечне розміщення двигуна та передній привід, що зробило салон просторішим при компактних розмірах автомобіля), оригінальна маркетингова політика (Honda — drivers' cars — авто, орієнтовані на активний стиль керування, з сучасним дизайном в стилях «спорт» та «техно»).

Як очікується Honda FCX з водневим двигуном увійде в історію компанії та світового автомобілебудування, зробивши Honda першим світовим автовиробником, що почне масовий випуск автомобілів на цілком водневому паливі.

Мотоцикли[ред.ред. код]

Хонда — один із світових лідерів по випуску мотоциклів.

Концепт V4 на виставці Intermot-2008 (Німеччина)
Honda CBR 250R (2011) на Motosalon'і в Празі

Роботи[ред.ред. код]

ASIMO at Expo 2005 in Japan

ASIMO є прикладом активної роботи Хонди над Research & Development програмою розвитку робототехніки. Це одинадцята модель в лінії успішно створених роботів починаючи з 1986. В першу чергу компанія працює над технологіями, які дозволили б у майбутньому стати лідером нової галузі. Створення відповідних сервомеханізмів, технології штучних вестибулярних апаратів, модулів стійкості, механічних «суглобів» і т. д. дозволяє казати, що Honda з механічної точки зору пішла далі ніж програмне забезпечення для «заліза».

Склад корпорації та її основні підрозділи[ред.ред. код]

Штаб-квартира та основні управлінські і виробничі підрозділи в Японії[ред.ред. код]

Штаб-квартира компанії в районі Мінато міста Токіо

Науково-дослідницькі підрозділи Honda в Японії[ред.ред. код]

 • Японія Японія Honda R&D Co., Ltd (укр. Науково-дослідна і проектна компанія Honda, Лімітед) (відокремлений підрозділ від Honda Motor Company, Limited), до якої входить Національний інститут у складі:
  • Науково-дослідницький і проектний центр двоколісних транспортних засобів;
  • Науково-дослідницький і проектний центр чотириколісних транспортних засобів Wako;
  • Науково-дослідницький і проектний центр чотириколісних транспортних засобів Tochigi;
  • Головний науково-дослідницький і проектний центр;
  • Науково-дослідницький і проектний центр авіаційних двигунів;
  • Базовий науково-дослідницький і проектний центр;
  • Випробувальна лабораторія Tochigi Proving Ground' (укр. Точігський випробувальний полігон);
  • Випробувальна лабораторія Takasu Proving Ground' (укр. Такаський випробувальний полігон);
 • Японія Японія Honda Racing Corporation (HRC) (укр. Гоночна дослідницька корпорація Honda (HRC)): розвиток, виробництво і продаж гоночних мотоциклів а також виробництво і продаж складових частин різних типів двоколісних гоночних транспортних засобів; Штаб-квартира у м. Асака, префектура Сайтама;
 • Японія Японія Honda R&Day Solar Co., Ltd. (укр. Дослідницька і просвітницька компанія Honda, Лімітед): наукові дослідження і розвиток реабілітаційного обладнання типу інвалідних колясок, виготовлення і продаж складових частин двигунів сільськогосподарських машин і транспортного обладнання;
 • Японія Японія Japan Honda Research Institute Co. (укр. Японський дослідницький інститут Honda Компані): наукові дослідження передових технологій;
 • Японія Японія Honda Engineering Co., Ltd. (укр. Інженерна компанія Honda): вдосконалення станків та конфігурацій виробничих ліній у виробничих системах;
 • Японія Японія Piesuji Corporation (укр. П’єзометрична корпорація): підтримка і супровід наукових досліджень (проектування, макетування, збирання і різноманітні випробування).

Науково-дослідницькі підрозділи за межами Японії[ред.ред. код]

Зарубіжні виробничі підрозділи, філіали та заводи[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]