Технотрилер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Технотрилер — жанр художньої літератури, що досліджує взаємодію людини з реально існуючими технологіями, а насамперед — фатальні помилки у цій взаємодії, що призводять до техногенних катастроф. Це гібридний жанр, в якому використовуються теми наукової фантастики, воєнної повісті, пригодницького роману та специфічні засоби, притаманні трилерам, які повинні викликати у глядачів або читачів тривожне очікування, тривогу, страх.

У порівнянні з іншими жанрами, у технотрилерах велика увага приділяється технічним описам — за рівнем деталізації технології з техно-трилером може зрівнятися лише наукова фантастика. У таких творах широко розкриваються принципи роботи техніки, закономірності функціонування живих організмів, причини виникнення тих чи інших природних явищ. Але на відміну від фантастики, технотрилер описує події, які відбуватимуться уже завтра, а не через 10, 100 чи 1000 років (при цьому, як правило, базуючись на вже існуючих технологіях). Описана в цих творах техніка має реальні прототипи, або відповідає яким-небудь основним тенденціям в розвитку сучасної науки.

Один з найвідоміших технотрилерів у світі — «Парк Юрського періоду» Майкла Крайтона. Крайтон вважається батьком цього жанру.

В українській літературі в цьому жанрі пише письменник Макс Кідрук. На початку 2012 року Максим Кідрук заявив про завершення роботи над першим українським техно-трилером. Книга вийшла друком 25 вересня 2012 року у видавництві «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»». Книга стартувала на 16-ій позиції у ТОП-20 мережі книгарень «Є». Після двох тижнів продажів «Бот» піднявся на 2-е місце.

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.