Фульхенсіо Батиста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фульхенсіо Батиста

Фульхенсіо Батиста (ісп. Fulgencio Batista) (19011973) — де-факто кубинський диктатор у 1933—1940 роках, офіційно обраний президентом з 1940 по 1944 роки, потім знову захопив владу в результаті перевороту на період 1952—1959. Його авторитарні методи дозволили ув'язнити опонентів і зосередити у своїх руках усю владу. Був скинутий під час повстання під керівництвом Фіделя Кастро під час Кубинської революції 1959 р. і решту життя провів в екзилі.

До вершини політичної влади вперше прийшов у 1933 році як один зі співорганізаторів «Повстання сержантів», яке позбавило влади режим Херардо Маркадо. Керував збройними силами в ранзі полковника та ефективно контролював керівну п'ятірку держави. Залишався за лаштунками до 1940 року, коли виграв президентські вибори на популістській платформі і забезпечив прийняття Кубинської конституції 1940 року. Після закінчення свого строку у 1944 році виїхав до Америки.

Батиста повернувся у 1952 році аби знову балотуватися на президента. Перед лицем неминучої поразки зважився на захоплення влади шляхом військового перевороту. Досягнувши свого, він призупинив дію Конституції 1940 року і скасував ряд політичних прав і свобод, включно з правом на страйк, запровадив жорстку цензуру та масові політичні репресії. Підтримував інтереси американських корпорацій, мафії та уряду, що забезпечували його грошима та зброєю. З 1956 року герилья під керівництвом Фіделя Кастро та Че Гевари намагалася протистояти Батісті. Повстанці перемогли у битві під Санта Кларою у новорічну ніч 1959 року. Батиста спочатку втік до Домініканської республіки, потім отримав політичний притулок у Португалії, а згодом в Іспанії, де й помер від серцевого нападу 6 серпня 1973 року. Похований у Мадріді.


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.