Юсеф Аль-Карадаві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Іслам

Історія ісламу

Основи Ісламу

ЄдинобожністьСимвол віри
МолитваПіст
Благодійність
Паломництво до Мекки

Основні представники

МагометПророки ісламу
Сподвижники пророка
Халіфи
Нащадки пророка

Книги і закони

КоранСуннаХадис
МазгабШаріатІджтигад

Течії ісламу

СунізмШиїзмСуфізмВаххабізмСалафізм
ІбадизмАшаритиМатуридітиМутазиліти
ІсмаїлізмДрузиАлавіти
ІмамітиЗейдити
Хариджизм

Ісламська культура
ТеологіяДжихад

ІсламізмПанісламізмУмма
СвятаЖінка
Ісламська літератураІсламська поетикаІсламська каліграфіяІсламська наукаІсламська архітектураІсламська держава
Термінологія


Юсеф аль-Карадаві

Юсеф аль-Карадаві — (араб. يوسف القرضاوي народився 9 вересня 1926 року) — сучасний ісламський релігійний діяч, спеціаліст у питаннях фікху, муджтахід, оратор, публіцист, пісьменник, поет, правознавець. Автор більш ніж 50 монографій, деякі з яких перекладені з арабської на інші мови світу[1]. Член Академії права Всесвітньої ісламської ліги (Мєкка). Член Оксфордського Центру ісламських досліджень. Член Оганізації «Ісламський Призив» (Хартум). Член Ради директорів пакистанського міжнародного ісламського університету (Ісламобад). Голова Комітету шаріатського контролю ісламських банків (один з небагатьох мусульманських правознавців, який виносить фетви (рішення) по правоздатності тих чи інших банківських операцій, що проводяться ісламськими банками, розробляє і розвиває систему і механізми ісламського банкінгу. У 2012 році вдруге визнаний ученим року за версією порталу OnIslam.net[2].

Біографія[ред.ред. код]

Народився в маленькому селищі на заході Єгипту. У віці двох років втратив батька. З чотирьох років навчався у коранічній школі при міжнародному університет аль-Азхар в Каїрі. В десятирічному віці вже знав Коран на пам'ять.

Освіта[ред.ред. код]

Після закінчення школи продовжив навчання в інституті релігії в Танта протягом дев'яти років. У вісімнадцятирічному віці вступив до університету аль-Азхар на факультет основ релігії. В 1954 році відмінно закінчив університет аль-Азхар, отримавши диплом найвищого рівня.

Діяльність[ред.ред. код]

В 1961 році очолив релігійний інститут в столиці Катара Дохе. В 1973 році захистив докторську дисертацію на тему «Роль закята у вирішині соціальних проблем» і отримав ступінь доктора теології найвищої категорії. Працював у Комітеті Контроля у справах релігії у Міністерстві Вакуфів, а також в Управлінні Ісламської Освіти при аль-Азхарі. Засновник багатьох навчальних закладів. За запрошенням держави Катар працював ректором Катарського Інститута Релігії, в якому заснував і очолив відділ Ісламських досліджень на факультеті педагогіки. Пізніше працював деканом на створеному ним факультеті Ісламських досліджень. Також є засновником Центру досліджень Сунни і біографії, який очолює і досі. З 1997 року керує Європейською радою по фетвам і дослідженням, що знаходиться в Дубліні. На відомому катарському телеканалі «аль-Джазіра» щотижня виходить популярна програма Ю. Карадаві під назвою «аш-Шаріа ва-ль-Хайя» («Шаріат і життя»), під час якої глядачі зі всього світу задають хвилюючі їх питання. Юсуф Карадаві відноситься до ісламських вчених, що стоять на позиціях Васатийя (поміркованості, серединності) в ісламі, тобто поєднує модернізм і традиціоналізм у своїх поглядах[3]. Проте іноді його критикують з позицій консервативного саляфізму.

Посилання[ред.ред. код]

Додаткова література[ред.ред. код]

  1. Козловский И.А. Украиноцентризм и "умеренный ислам": к вопросу о стратегии развития украинской уммы / И.А. Козловский // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Іслам та ісламознавство в Україні". - Донецьк: ЦРДМДУ, 2012. - 132 с. - С. 62-65
  2. Аль-Кардави Ю. Исламское возрождение в свете дозволенного расхождения и осуждаемого раскола: Пер. с англ. Р. Кулиева. - Киев: "Ансар Фаундейшн", 2011. -160 с.