Amazon.com

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Amazon.com
Amazon.com-Logo.svg
URL www.amazon.com
Комерційний так
Тип інтернет-магазин
Реєстрація обов'язкова
Власник Amazon
Автор Amazon
Започатковано 1995

Amazon.com — один з перших інтернет-сервісів, орієнтованих на продаж реальних товарів масового попиту, найбільша у світі за обігом компанія, що продає товари та послуги через Інтернет.

Створений в липні 1995 року американським підприємцем Джеффрі Безосом і спочатку продавав тільки книги. У червні 1998 року магазин починає продавати музичні записи, а в листопаді того ж року — відеопродукцію. Станом на 2011 рік сервіс Amazon.com охоплює 34 категорії товарів, у тому числі електронні книги, побутову електроніку, дитячі іграшки, продукти харчування, господарські товари, спортивні товари і багато чого іншого.

Компанія веде експансію на ринки інтернет-торгівлі за межами США: існують національні клони бренду Amazon в Канаді, Великобританії, Німеччини, Японії, Франції і Китаї.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Від початку існування фірми до сьогодення кожен її новий працівник сідає працювати за столом, зробленому зі старих дверей.[1]

Ця традиція пішла від засновника та виконавчого директора Джеффрі Безоса, чий стіл був зроблений зі старих дверей, з дірками для вставних ніжок (столи його працівників були зроблені аналогічно). В цій високотехнологічній компанії новітні комп'ютери стояли на пачках старих телефонних довідників, а в офісах було так мало стільців, що для проведення зборів їх доводилося «позичати» там, де вони були випадково залишені без нагляду. Організація, що проголосила себе «магазином майбутнього», розміщувалась при цьому в сірій типовій чотириповерховій будівлі в Сіетлі над хімчистками або на задніх дворах, не маючи навіть вивісок, що вказували б, хто займає цю будівлю.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. І.І. (15.10.2013). «Минув ентузіазм польських працівників?». Polskie Radio S.A. Процитовано 15.10.2013. 


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.