Live CD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Live CD — назва версії операційної системи, яка не вимагає установки на вінчестер, а для її запуску потрібно лише вставити у привід CD-ROM диск з операційною системою і налаштувати в BIOS завантаження з CD-ROM, після чого перезавантажити комп'ютер.

Система завантажиться з CD, що містить Live-CD. Особливість Live-CD — відсутність необхідності в жорсткому диску, можливість запуску ОС на комп'ютері без попередньої установки на вінчестер. На одному диску може міститися ОС, графічна оболонка (KDE, Gnome тощо), набір програм, наприклад офісний пакет OpenOffice.org, музичний плеєр, відеоплеєр, графічний редактор GIMP й інші програми, які можуть знадобитися користувачеві.

Існують Live-CD різного призначення і обсягу. Наприклад, дистрибутив Knoppix призначений для ознайомлення з Linux, для використання для роботи з офісними документами, для прослуховування музики. Загалом, це Live-CD дистрибутив для дому й офісу. Knoppix займає близько 700 Мб, тобто один CD.

Існують також Live-CD, призначені тільки для відновлення операційної системи, наприклад після того, як були зіпсовані файли конфігурації ОС. Наприклад, для цього можна використовувати дистрибутив LNX-BBC, який займає близько 48 Мб і поміщається на CD формату візитної картки. На цьому диску вміщаються близько 1000 різноманітних утиліт, включаючи системні, які можна використовувати для відновлення системи.

Майже кожна сучасна операційна система може бути стартована з Live-CD — Лінукс, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, Windows, FreeDOS і тп.

Деякі операційні системи з можливостями Live CD[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]