Live CD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Live CD — назва версії операційної системи, яка не вимагає установки на вінчестер, а для її запуску потрібно лише вставити у привід CD-ROM-диск з операційною системою і налаштувати в BIOS завантаження з CD-ROM, після чого перезавантажити комп'ютер.

Система завантажиться з CD, що містить Live-CD. Особливості Live-CD — відсутність необхідності в жорсткому диску та можливість запуску ОС на комп'ютері без попередньої установки на вінчестер. На одному CD може міститися ОС, графічна оболонка (KDE, Gnome тощо), набір програм, наприклад офісний пакет OpenOffice.org, музичний плеєр, відеоплеєр, графічний редактор GIMP та інші програми, які можуть знадобитися користувачеві.

Існують Live-CD різного призначення й обсягу. Наприклад, Knoppix — «дитя» Клауса Кноппера (Klaus Knopper) — мабуть, найперший Live-CD-дистрибутив, розроблений з німецькою акуратністю для ознайомлення з Linux, для роботи з офісними документами, для прослуховування музики, тощо. Загалом, це операційна система для дому й офісу, що займає близько 700 Мб, тобто один CD.

Існують також Live-CD, призначені тільки для відновлення операційної системи, наприклад після того, як були зіпсовані файли конфігурації ОС. Наприклад, для цього можна використовувати дистрибутив LNX-BBC, який займає близько 48 Мб і поміщається на CD формату візитної картки, що містить близько 1000 різноманітних утиліт, включаючи системні, які можна використовувати для відновлення системи, або ж Frenzy — "портативний інструмент системного адміністратора" — LiveCD на базі операційної системи FreeBSD.

Майже кожна сучасна операційна система може бути стартована з Live-CD — Лінукс, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, Windows, FreeDOS і тп.

Деякі операційні системи з можливостями Live CD[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]