Єврейська конфедерація України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Єврейська конфедерація України — всеукраїнське об'єднання громадських організацій, створене в 1999 році. Конфедерація об'єднує незалежні громадські, благодійні, релігійні єврейські організації. Президент ЕКУ — бізнесмен, інвестор, віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу Борис Ложкін (з травня 2018 роки)[1].

Засновники Конфедерації: Об'єднання юдейських релігійних організацій України; Товариство єврейської культури України; Асоціація єврейських організацій і громад України (Ваад України); Київська міська єврейська громада[2].

Місія[ред. | ред. код]

Головні напрямки роботи організації — боротьба з антисемітизмом, внутрішня і міжнародна підтримка української єврейської громади, зміцнення зв'язків з Ізраїлем, збереження пам'яті про жертви Голокосту.

Діяльність[ред. | ред. код]

У вересні 2018 року Єврейська конфедерація України оголосила про старт проекту «Праведники мого міста», який передбачає перейменування вулиць в більшості великих міст Украиїни, виділення спеціальних пенсій Праведників України, зйомки документального фільму, випуск книги їхніх історій та розширення бази міжнародно визнаних героїв. Праведники народів світу — загальноприйнята назва людей, які з ризиком для власного життя рятували євреїв під час Другої світової війни. Програми їх підтримки та вшанування діють по всьому світу. За даними Національного меморіалу Яд Вашем, на Україні налічується понад 2,6 тис. Праведників[3].

Харків став першим містом, що приєдналося до ініціативи Єврейської конфедерації України «Праведники мого міста». У жовтні 2018 року Харківська міська рада затвердила рішення про назву нової вулиці ім'ям Олександри Бєлової — визнаної Праведниці народів світу[4]. У Дніпропетровській області запланували найменування вулиць на честь Праведників народів світу в міських і сільських радах по всій області[5]. До реалізації проекту також долучилися Черкаси[6].

Спільно з ізраїльськими програмістами і за сприяння Європейського та Світового єврейських конгресів ЕКУ впроваджує систему моніторингу проявів антисемітизму. Мета проекту — своєчасно виявляти і боротися з пропагандою дискримінації за національною або релігійною ознакою. ЕКУ бере участь в проектах збереження і безпеки єврейських будинків, єврейських громадян і громад[7].

Також Єврейська конфедерація України готує до видання п'ятитомник «Матеріальна культура євреїв України» — ілюстрований довідник про культурні та історичні пам'ятки єврейського народу, що зберігаються на території України, який вміщуватиме докладні відомості про визначні пам'ятки, персоналії, з чиїми іменами пов'язані ті чи інші твори і споруди, про єврейську історію. Публікація першого тому запланована на 2019 год[8].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Борис Ложкін став президентом Єврейської конфедерації України. 
  2. Ложкін очолив Єврейську конфедерацію України. 
  3. Ложкін: "В Україні стартує проект "Праведники мого міста". 
  4. За ініціативи Ложкіна в Харкові назвали вулицю на честь Праведниці народів світу. 
  5. Ложкін: у Дніпропетровській області перейменують вулиці на честь Праведників народів світу. 
  6. Ложкін: До проекту "Праведники мого міста" також приєдналися Черкаси. 
  7. Офіційний сайт ЕКУ. 
  8. Офіційний сайт ЕКУ.