Єдиному

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ЄдиномуM:
Edinomu Sofija Rotaru.jpg
Студійний альбом
Виконавець Софія Ротару
Дата випуску 2003 p.
Записаний 2003 p.
Жанр Поп
Поп-рок
Лейбли Artur Music (Україна)
Професійні огляди
Хронологія Софія Ротару
Попередній
←
[[]]
(2003)
Тече вода
(2004)
Наступний
→

Єди́номустудійний альбом, записаний Софією Ротару в 2003 році в студії Artur Music. Цей альбом з'явився після перерви, пов'язаної зі смертю чоловіка Софії Ротару — Анатолія Євдокименко і є присвяченням його пам'яті. У альбом включені суперхіти періоду перших років сумісного життя і творчості Софії Ротару і Анатолія Євдокименко.

Зміст[ред.ред. код]

Альбом містить 16 пісень з репертуару Софії Ротару: 10 українських і 6 молдавських. Починається і завершується цей ностальгічний альбом Ротару двома новими піснями молодих українських авторів: «Одна калина» і «Чекай». «Червона рута», «Два перстені», «Сизокрілій пташок», «Водограй», «Пісня буде поміж нами» — яскраві прикмети 70-х, радіо-телеефіру України і візитна картка Софії Ротару, що стали класикою сучасної української естради, заспівані після Ротару Іриною Сказіною, Жанною Боднарук, Таїсією Повалій, Ані Лорак, Віктором Павликом, Тарасом Чубай.

Софія Михайлівна не відноситься до покоління, що пережило велику війну, проте як дочка фронтовика і справжня патріотка-співачка вона пригадала про цю трагічну сторінку історії, виразив пошану тим, хто віддав своє життя за майбутнє, піснею «Мальви». У ранішій версії пісня має назву — «Балада про мальви».

У цей альбом також включена пісня «Черемшина», яку люблять не тільки в Україні, але і в країнах, що говорять на слов'янських мовах.

Список пісень[ред.ред. код]

 1. Одна калина
 2. Червона рута
 3. Меланхоліє
 4. Два перстеня
 5. Сярэ албастрэ (Щасливий Вечір)
 6. Иоанне (Іванку)
 7. Сизокрилий птах
 8. Мальви
 9. Сэ вий (Чекаю тебе)
 10. Черемшина
 11. Крэдэ мэ (Вір мені)
 12. Романтикэ
 13. Водограй
 14. Край
 15. Пісня буде поміж нас
 16. Чекай

Історія альбому[ред.ред. код]

Альбом присвячений пам'яті чоловіка Софії Ротару — Анатолія Євдокименко, який був для співачки одночасно улюбленим чоловіком, другом, і її багаторічним беззмінним продюсером. Відклавши ради молодої зірки кар'єру фізика, він організував ансамбль «Червона Рута», солістом якого стала Ротару, і чиї пісні співають на території колишнього СРСР і за його межами.

Запис[ред.ред. код]

Альбом, що складається з сучасних обробок колишніх легендарних хітів, увійшов до десятки найкращих альбомів України в 2004 році (перший в категорії «найностальгічніший») та звучить як свіжий альбом з новими піснями.

Критика[ред.ред. код]

У альбом «Єдиному» входять пісні українського і молдавського фольклору, що стали народними, в останніх сучасних аранжировках, зокрема в стилі Deep Forest.

У альбомі відображений глобально-монументальй підхід: повноцінні цілі оркестри з численними сурмачами на акомпанементі і гучний голос всесоюзного значення. У піснях цього альбому немає радянської пафосності, але яскраво виражено зближення з народом за допомогою характерної південної тональності і співучісті. Пісня «Одна калина» звучить дуже сучасно, але разом з тим і традиційно: з молдавськими скрипками і гармоніками, що дозволяє їй бути одночасно піснею для прослуховування і супроводу святкувань. Цією ж піснею Софія Ротару закінчила концертну програму «Ювілейні концерти Софії Ротару в Кремлівському палаці» де її співали разом з нею представники російського і українського шоу-бізнесу. Один з перших хітів Софії Ротару — «Червона рута» — набув нового, характерно клубного звучання за допомогою модного диско-біта і мідної секції. Пісня «Меланхоліє» (Ніжна мелодія) отримала в новому динамічному реміксі на основі типового італійського початку і ритму нового звучання характерного для пісень, що виконуються на фестивалі в Сан-Ремо. У цій пісні тільки приспів залишився тим самим.

Перевидання[ред.ред. код]

Цей альбом в наш час не перевидавався.