Єжи Клочовський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Єжи Клочовський одержує Орден Білого Орла

Єжи Клочовський (пол. Jerzy Kłoczowski; нар. 29 грудня 1924, Богдани, Польща) — польський історик, професор Люблінського католицького університету, колишній член Польського сенату. Досліджував історію Польщі до поділу, історію 19 століття, історію християнства.

Під час Другої світової війни був солдатом у Армії Крайовій та брав участь у Варшавському повстанні, де був тяжко поранений та втратив праву руку. В квітні 1945 року вступив в Університет імені Адама Міцкевича, а пізніше в Університет Миколи Коперника, де він одержав докторський ступінь в 1950 році та почав викладати в Люблінському католицькому університеті. Став професором від 1974 році.

В 1956 році належав до варшавського Клубу католицької інтелігенції. Був членом анти-комуністичного руху Солідарність. Після повалення комунізму в Польщі був сенатором, членом Комісії з міжнародних справ в сенаті та представник Польського парламенту в Раді Європи. У 2002 році став директором Інституту Центрально-Східної Європи.

Кавалер орденів: Орден Білого Орла, Virtuti Militari, Хреста Заслуги з Мечами та Хреста Хоробрих.

Почесний доктор Гродненського університету (1993), Києво-Могилянської академії (1998), Вільного університету Берліна (1998) та Сорбонни (1999).

Посилання[ред.ред. код]