Іван (Січкарик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван (Січкарик)
Sichkaryk-Ivan-3784.jpg
Причащання під час Літургії на Микулинецькому цвинтарі в день святкуваня 20-річчя виходу з підпілля УГКЦ (18.10.2009).
Загальна інформація
Народження 25 квітня 1976(1976-04-25) (43 роки)
смт Мельниця-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область
Освіта Папський Григоріанський Університет
Ступені доктор біблійного богослов'я
Служіння в церкві
Конфесія УГКЦ

о. Іван Січкарик, (нар. 25 квітня 1976(19760425), смт Мельниця-Подільська Борщівського району Тернопільської області) — український релігійний діяч, священик УГКЦ. Перший доктор біблійного богослов'я (2010) з України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчання[ред. | ред. код]

У 1992—1994 роках навчався в Чортківській дяківсько-регентській школі (нині дяківсько-катехитична академія імені священномученика (єпископа) Григорій Хомишина).

У 1994—2000 роках навчався в Тернопільській вищій духовній семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

2000—2003 — вищі студії в Папському Григоріанському Університеті: цикл ліцензіату по спеціалізації Біблійне Богослов'я (тема праці: "Екзегетичне пояснення біблійного уривку 1 Кор. 6, 12-20). У 2003—2010 — продовження навчання в цьому ж університеті циклу докторату.

Викладацька діяльність[ред. | ред. код]

Попередньо о. Іван викладав курс «Листи Апостола Павла» у Львівській духовній семінарії Святого Духа та Українському католицькому університеті.

Також викладав на курсах для вчителів-катехитів: Вступ до Старого і Нового Заповітів і на курсах підвищення кваліфікації для священиків.

Нині о. Іван Січкарик викладає в Тернопільській вищій духовній семінарії предмети «Вступ до Святого Письма», «Листи Апостола Павла», «Біблійна герменевтика», «Історія спасіння».

Праця[ред. | ред. код]

9 червня 2010 року о.-доктор Іван Січкарик зробив публічний захист докторської праці в Папському Григоріанському Університеті (біблійний факультет, м. Рим, Італія) на тему: «СОМА (тіло) як основний пункт навчання Апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний».

Написання праці обсягом 532 сторінки тривало 7 років. Зокрема, 50 сторінок займає бібліографія різних авторів, які робили науковий пошук щодо тематики «тіло», «тілесність» в листах Апостола Павла, а також у різних ділянках грецької, єврейської культур, книг Старого Завіту, писань з Кумрану, навчання Філона Олександрійського та інше.

Дана докторська праця є надзвичайно важливою, тому що це є перший повний аналіз значення грецького слова «СОМА» (тіло) в листах Павла. Книга написана італійською мовою і надрукована в 2011 році і на сьогодні її можна читати у провідних богословських бібліотеках світу. Нині автор працює над перекладам праці українською мовою.

Захист[ред. | ред. код]

Модератор праці — о.-професор Уго Ванні (Італія), голова комісії — о.-професор Міхаель Майер (Німеччина), другий модератор — о.-професор Скотт Бродер (США). На захисті були присутні апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії владика Діонізій Ляхович, Голова Товариства «Свята Софія» о. Іван Дацко, Пасторальний Координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко, священики та студенти-семінаристи.

З огляду на складність та об'ємність теми дослідження, а також наукову новизну представленої роботи, члени комісії визнали її фундаментальною теологічною працею. Професор Уго Ванні, на завершення свого виступу, привітав всіх присутніх з народженням в особі о.-доктора Івана Січкарика нового вченого-богослова Католицької церкви.

Представлення[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Перший доктор біблійного богослов'я України отець-доктор Іван Січкарик презентував свою книгу

Презентація книги в Тернополі відбулася 4 червня 2014 року в Тернопільській вищій духовній семінарії. На презентацію видання у приміщенні бібліотеки семінарії прибули ректор Львівської духовної семінарії о.-доктор Ігор Бойко, віце-ректор з навчальної частини Львівської семінарії о. Орест Демко, ректор Тернопільської семінарії о. Іван Римар, о.-доктор історичних наук Віталій Козак, священики, викладачі та студенти семінарії, а також о.-митрат Павло Репела, який передав вітання і благословення від архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка.[1][2]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Перший доктор біблійного богослов'я України презентував свою книгу
  2. А. Зимненко. Здобуток українського священика — в науку // Вільне життя плюс. — 2014. — № 47 (13 черв.). — С. 5.

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg о. Іван Січкарик. Біблійна конференція 15.11.2012 на сайті YouTube // Галя Борова. — 2014. — 6 червня.
Nuvola apps kaboodle.svg Отець Іван Січкарик до молоді на Майдані Тернополя на сайті YouTube // Ternopil-Zboriv Archeparchy. — 2013. — 5 грудня.
Nuvola apps kaboodle.svg Проповідь про ангелів на сайті YouTube // Живе Телебачення. — 2012. — 21 листопада.
Nuvola apps kaboodle.svg Про важливе. о. Іван Січкарик на сайті YouTube // Телеканал ІНТБ. — 2016. — 19 вересня.
Nuvola apps kaboodle.svg Про важливе. о. Іван Січкарик на сайті YouTube // Телеканал ІНТБ. — 2017. — 31 жовтня.