Іслам в Естонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В Естонії знаходиться одна з найменших мусульманських спільнот в Європі. Згідно перепису населення в 2011 році, в Естонії було 1 508 людей, що сповідують іслам. В Естонії досить мала кількість практикуючих мусульман і лише одна мечеть (Turath Islamic Cultural Center).

Історія[ред. | ред. код]

Першими мусульманами в Естонії в переважній більшості були татари-суніти і азербайджанці-шиїти, які завершили військову службу в російській армії після того як Естонія і Лівонія були завойовані Російською Імперією в 1721. Більшість мусульман іммігрували в Естонію протягом радянської окупації Естонії протягом 1940—1991 років.

Починаючи з 1860, спільнота татар почала активність з центром в місті Нарва. Перша мусульманська конгрегація (Narva Muhamedi Kogudus) була зареєстрована в незалежній Естонії в 1928 і друга(Tallinna Muhamedi Usuühing) в Таллінні в 1939. Будинок збудований на кошти-пожертвування був перебудований в мечеть в місті Нарва. В 1940, радянська влада заборонила дві конгрегації, і будинок конгрегації був зруйнованим протягом Другої світової війни (в 1944).

В Таллінні немає мечеті, лише квартира приспособлена для цілей молитви.[1] Мусульманська спільнота в Естонії є політично врівноваженої, і що незвично для глобальної спільноти, сунніти і шиїти моляться разом.[2]

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Prayer Times, Qiblah, Mosques (Masjids), Islamic Centers, Organizations and Muslim Owned Businesses worldwide. Архів оригіналу за 29 травня 2016. Процитовано 30 березня 2016.
  2. Islam in Estonia. Архів оригіналу за 11 березня 2007. Процитовано 30 березня 2016.