Аватар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
  1. Аватара — у індійській міфології — реальне втілення божества, наприклад, десять втілень Вішну, одним з яких був Крішна. Навіть Будда у індуїзмі вважається аватаром Вішну. А Індра-громовержець у одному зі своїх аватарів був хробаком. Термін походить з Санскриту, де слово «аватара» означає «зішестя». Аватари вели цілком самостійне, фактично незалежне від «отця», буття, але божественна суть проявлялась у незвичайності їхнього життя.
  2. Аватар (Інтернет) — невелике зображення (фотографія або малюнок), зазвичай від 16х16px, яке користувач форуму, або блогу використовує разом з ніком (псевдонімом). Відображається у профілі зареєстрованого користувача форуму або сайту. Може бути як фотографією, так і якоюсь картинкою, яка відображає суть користувача і допомагає максимально правильно створити перше враження у співрозмовника.
  3. Аватарами називаються персонажі тривимірних світів, персонажі ігор та інші образи гравця або користувача інтернет ресурсів.
  4. «Аватар: Останній захисник» — американський анімаційний серіал, виробництва телеканалу Nickelodeon.
  5. «Аватар» — фантастичний фільм Джеймса Кемерона, США, 2009 рік.
  6. Аватар — сленгова назва в Україні учасників російсько-української війни, які внаслідок посттравматичного синдрому хворіють на алкоголізм. Назва пішла від фільму «Аватар» Джеймса Кемерона, де його аватари — сині.