Августо Сесара Сандіно

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аугусто Сесар Сандіно Кальдерон
Аугусто Сесар Сандіно Кальдерон

Flag of Nicaragua.svg лідер Національно-визвольної революційної війни 1927-1934 років у Нікарагуа
Час на посаді:
1927 — 1934

Народився 1895
Нікіноомо, Масая, Нікарагуа
Помер 1934
Манагуа Нікарагуа
Політична партія Сандиністський фронт національного визволення

Аугусто Сесар Сандіно Кальдерон (1895 - 1934, Манагуа) — Нікарагуанський політичний діяч, лідер Національно-визвольної революційної війни 1927-1934 років.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у 1895 році Нікіноомо, Масая, в селянській родині. Батько Сандіно - заможний селянин Грегоріо Сандіно, мати - прибиральниця Маргарита Кальдерон. Протягом 12 років Грегоріо Сандіно відмовлявся визнати сина Аугусто законним, проте потім прийняв його в сім'ю [1].

Stamp Sandino.jpg

В 1921 у Аугусто Сандіно ледь не вбив сина видатного місцевого представника Консервативної партії, який образливо висловився про його матір, і змушений був емігрувати. Побував в Гондурасі, Гватемалі та Мексиці. За наполяганням батька (термін давності злочину вийшов) повернувся в червні 1926 в Нікарагуа; вплив його жертви не дозволило йому оселитися в селі за місцем народження, і в підсумку Сандіно влаштувався на золотій шахті в Нуева-Сеговія, що належала американцям. Там він читав лекції шахтарям про соціальну нерівність і необхідності змін.

Американські військові позують з трофейним прапором сандиністів (бл. 1933)

З середини 1927 перебував у збройній опозиції до правлячого режиму, підтримуваного США. Спершу він стояв за відновлення законної влади, згідно з конституційними засадами, а потім став боротися проти угоди Еспіно-Негро, що передбачав опіку Нікарагуа американським урядом, розглядаючи його як загрозу нікарагуанської незалежності. У результаті тривалого очоленого ним повстанського руху, зумів домогтися виведення розміщених в країні американських військ, але в ході чергового раунду переговорів про демобілізацію своєї армії був зрадницькі заарештований керівником Національної гвардії Нікарагуа, згодом президентом країни, Анастасіо Сомоси, і страчений.

На його честь, як патріота та національного героя, був названий Сандиністський фронт національного визволення, що скинув диктатуру сімейства Сомоса через 45 років після смерті Сандіно в результаті Сандиністської революції.

Нагороди та відзнаки[ред.ред. код]

14 травня 1980 року Державна рада Нікарагуа офіційно відзначила Сандіно почесним званням «Батько антиімперіалістичної народно-демократичної революції» [2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. ''Гарсия-Каселес К. Аугусто Сесар Сандино //Деятели национально-освободительного движения:политические портреты. Вып. 1. М.: Издательство Университета дружбы народов, 1989.
  2. Питання історії. 1981. № 10. С. 176.

Посилання[ред.ред. код]