Син

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Король Сіаму (праворуч) і деякі з його 33-х синів. Ітонський коледж, 1897

Син — чоловіче потомство; хлопчик, чоловік стосовно до батьків. Жіночий відповідник — дочка.

Бог звертається до Авраама і наказує принести в жертву його сина:

«Бог сказав: Візьми свого сина, свого одинака, що його полюбив ти, Ісаака, та й піди до землі Моріа, і принеси там його в цілопалення на одній з гір, про яку Я скажу тобі» (Буття, 22:2).

Етимологія[ред. | ред. код]

У давньоруській мові слово сынъ відмінювалося за типом іменників з основою на (сынове, сынови, сыновѣхъ), надалі змінило тип відмінювання за зразком іменника братъ.

Соціальні питання стосовно синів[ред. | ред. код]

У багатьох доіндустріальних суспільствах і в деяких сучасних країнах з аграрною економікою сини, а не дочки, мали і досі мають велике значення, тому що чоловіки мають там вищий соціальний статус, чоловіки були фізично сильнішими і могли виконувати завдання сільського господарства ефективніше.

У Китаї, з метою усунення швидкого зростання населення, діє «Політика однієї дитини». Офіційні звіти народження показали зростання народжуваності чоловіків. Це було обумовлено низкою факторів, у тому числі незаконною практикою вибіркових за статтю абортів і широко поширеною практикою приховування звітності народження дівчинок.

У деяких країнах прийнята практика первородства — сини успадковують перед дочками.

Пісні[ред. | ред. код]

  • У виконанні Алли Кудлай «Для матері син — найрідніша людина».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1982— .

Посилання[ред. | ред. код]