Австралійський антиген

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Спрощене зображення вірусу гепатиту B

HBsAg (англ. Hepatitis B surface Antigen), Австралійський антиген — поверхневий антиген вірусу гепатиту B. Він вказує на зараження вірусом.

HBsAg — один із найбільш ранніх маркерів вірусного гепатиту В. Він з'являється ще в інкубаційний період і циркулює у крові при гострому перебігу захворювання до 5-6 міс. Знаходження HbsAg у крові >6 міс вказує на можливу хронізацію процесу з розвитком хронічного гепатиту.

Австралійському антигену надається першорядне значення в діа­гностиці вірусного гепатиту В. В асоціації з Австралійським антигеном знаходяться антитіла. Незважаючи на те що Австралійський антиген виявляють у сироватці крові у 0,1-10% клінічно здорових людей на всіх континентах, у епідеміологічних дослідженнях продемонстровано потенційну небезпеку переливання крові донорів з антигенемією. Його виявляють безпосередньо в сироватці крові людей — носіїв антигену. Для ідентифікації Австралійського антигену і антитіл використовують реакцію преципітації в агарі (найпоширеніша), реакцію зв'язування комплементу, реакцію затримки гемаглютинації, імуно­флуоресценцію, імуноелектрофорез, радіо­імунні тести та ін. Як інгредієнти реакцій використовують людську сироватку крові, плазму крові та інші матеріали, взяті у хворих, донорів, а також сироватку крові тварин (кролів, морських свинок, мишей), гіперімунізованих людською нативною сироваткою крові або її компонентами, що містять Австралійський антиген.

Найчутливішим тестом щодо виявлення Австралійського антигену та антитіл до нього є радіоімунний, однак він дуже складний. Тому застосування реакції пасивної гемаглютинації поширеніше в лабораторній практиці.

Джерела[ред.ред. код]

  • Дунаевский О. А. Вирусные гепатиты и дифференциальная диагностика заболеваний печени. — Тверь, 1993; Крамарєв С. О. Інфекційні хвороби у дітей. — К., 2003.

Див. також[ред.ред. код]


T лімфоцит людини Це незавершена стаття з імунології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.