Агрегат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Агрегат, агрегат (рос. агрегат, англ. aggregate, unit, assembly, plant item; нім. Aggregat) —

  1. Механічне поєднання різнорідних чи однорідних частин (машин, апаратів, даних, програм) в одне ціле для роботи у комплексі.
  2. Сукупність двох або більше різнотипних машин, апаратів, які діють спільно, наприклад, турбіни і компресора (турбокомпресор).
  3. Складальна одиниця, яка характеризується повною взаємозамінністю, можливістю збирання окремо від інших складових частин виробу чи виробу в цілому і здатністю виконати певну функцію у виробі чи самостійно. Є завершеним цілим, наприклад, двигун в автомобілі.
  4. Багатокомпонентний утвір, що виникає при агрегації. Наприклад, продукт процесу масляної агрегації. Флотаційний агрегат — система «повітряна бульбашка — плівка реагенту — тверда частинка флотованого мінералу», що придатна для спливання.
  5. нім. Gesteinsaggregat, геол. Поєднання окремих мінералів у природних мінеральних утвореннях, наприклад, гірські породи, руди. Утворюються внаслідок сумісного росту мінеральних індивідів. Розрізняють агрегати прості, утворені з кристалів одного мінералу, та складні — з кристалів різних мінералів. Крім того, розрізняють А. голчасті, землисті, зернисті, лускуваті, ниркоподібні та ін.
  6. У системах обробки інформації — структурована сукупність інформаційних об'єктів, що визначається як єдиний тип даних. ISO 2382-15:1985.

Література[ред.ред. код]