Алан Гут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алан Гут
англ. Alan Guth[1]
Ім'я при народженні англ. Alan Harvey Guth[2]
Народився 27 лютого 1947(1947-02-27) (77 років)
Нью-Брансвік, Нью-Джерсі, США[3][4][5]
Місце проживання США
Країна  США[6]
Діяльність астроном, фізик-теоретик, космолог, науковий письменник, викладач університету, письменник-документаліст, фізик, професор
Alma mater Массачусетський технологічний інститут (1972)
Массачусетський технологічний інститут
Массачусетський технологічний інститут
Массачусетський технологічний інститут (1971)
Highland Park High Schoold
Галузь Фізична космологія і фізика елементарних частинок
Заклад Массачусетський технологічний інститут
Науковий ступінь магістр (1969) і доктор філософії (1972)
Науковий керівник Френсіс Лоуd
Аспіранти, докторанти Carl Linwood Gardnerd[2]
Chung-Pei Mad
Andrea De Simoned
Членство Національна академія наук США
Американська академія мистецтв і наук
Американське астрономічне товариство[7]
AAAS[7]
Діти Larry Guthd
Нагороди

CMNS: Алан Гут у Вікісховищі

Алан Гут (англ. Alan Harvey Guth; нар. 27 лютого 1947 Нью-Брансвік, округ Мідлсекс, Нью-Джерсі, США) — американський фізик і космолог, вперше запропонував ідею космічної інфляції.

Виріс в Хайленд-Парк, в єврейській родині Нью-Джерсі, де екстерном закінчив школу, щоб поступити в Массачусетський технологічний інститут (МТІ). У МТІ він навчався в 1964—1971 роках, ставши доктором філософії під керівництвом Френсіса Лоу. Тема його докторської — дослідження моделей конфайнмента кварків.

У 1970-ті роки Гут займав постдокторальні посади в Прінстоні, Колумбійському університеті, Корнеллському університету і Стенфордському центрі лінійних прискорювачів SLAC, працюючи, в основному, над математичними проблемами фізики елементарних частинок. У Корнеллі Гут познайомився з фізиком Генрі Таєм, який переконав його зайнятися спільним вивченням магнітних монополів в епоху раннього Всесвіту. Ця робота змінила напрямок його досліджень. Разом вони виявили, що стандартні припущення в фізиці елементарних частинок і космології призводять до фантастично великого числа магнітних монополів. Цей результат був отриманий трохи раніше радянськими вченими Я. Б. Зельдовичем і М. Ю. Хлоповим, які працювали тоді в ІПМ ім. Келдиша в Москві, а також американським вченим Джоном Прескілл, які працювали в Гарварді. Гут і Тай почали пошук альтернативних припущень, які давали можливість уникнути проблеми «перевиробництва» магнітних монополів. В результаті цих пошуків Гут модифікував теорію Великого вибуху, створивши інфляційну модель Всесвіту.

Примітки[ред. | ред. код]