Альба Фернандо де Толедо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Фернандо Альварес де Толедо, герцог Альба

Ферна́ндо де Толе́до, герцог А́льба (ісп. Fernando Álvarez de Toledo; 29 жовтня 150711 грудня 1582, Лісабон) — іспанський полководець і державний діяч.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Брав участь у війнах іспанського короля Карла V в Європі. Як намісник Нідерландів (1567—73) Альба відзначився винятковою жорстокістю у придушенні революційних дій населення (див. Нідерландська буржуазна революція), проте підкорити Нідерланди не зміг і був звідти відкликаний.

У 1580 р. очолив іспанську армію для завоювання Португаліії і примусив її укласти унію з Іспанією.

Герб герцогів Альба з роду Альварес де Толедо : щит двічі розсічений і чотири рази пересічений на срібло і блакить. Герцоги Альба - іспанські аристократи і гранди Іспанії, які володіли містом Альба на річці Тормес .Титул графа Альба був заснований Хуаном II Кастильским в 1429 році. Його першим володарем став толедського архієпископ з роду Альварес де Толедо. Унаслідок целібату після його смерті в 1438 графський титул успадкував племінник, маркіз Коріа, від якого і відбуваються всі наступні графи і герцоги Альба. У 1472 р. титул графа Альба був підвищений до герцогського.

Дружиною першого герцога Альби була графиня Севільська, рідна сестра королеви Хуани Енрікес. Завдяки цьому його діти й онуки складалися у родинних стосунках з правлячими в Іспанії монархами. Філіп II Габсбург на початку правління протегував свого кузена, 3- му герцогу Альба. Цей знаменитий свого часу полководець увійшов в історію як застрільник Нідерландської революції ( в 1567-73 рр. він керував від імені короля Іспанськими Нідерландами ).  

Дядько 3-го герцога, Педро Альварес де Толедо, в 1532 р. був призначений першим в історії іспанським намісником Неаполітанського королівства. Подібно своєму племіннику, він проводив на півдні Італії жорстку репресивну політику , намагаючись насадити інквізицію. Його син Гарсія Альварес де Толедо в якості віце-короля Сіцилії звільнив Мальту від затяжної турецької облоги, за що був удостоєний титулу герцога Фернардіно, а дочка, Елеонора Толедська, стане дружиною великого герцога Тосканського, вважається прообразом «першої леді» в сучасному розумінні цього слова.

Від 1-го герцога Фернардіно по прямій чоловічій лінії походять сучасні герцоги Медіна-Сідонія . 3-му герцогу Альба успадковував син, 4- й герцог, який додав до своїх володінь герцогство Уескар. Титули переходили від батька до сина аж до Франсіско Альвареса де Толедо (1662-1739), 10-го герцога Альба. Синів у нього не було, а в чоловіки своєї дочки він вибрав графа Гальве з роду Сільва-Мендоса — молодшого сина герцога Інфантадо.

 • Рід Сільва. У цьому шлюбі народився 12-й герцог Альба ( 1714-78 ), відомий своїми приятельськими стосунками з французьким письменником Руссо. Його син герцог Уескар помер раніше батька, але залишив доньці на ім'я Марія справ Пілар Тереса Каєтана де Сільва і Альварес де Толедо. Вона відома своїм покровительством художнику Франсіско Гойї. У герцогині Альба не було дітей у шлюбі з 15-м герцогом Медіна-Сідонія (прямим нащадком 1-го герцога Фернардіно ). Після її раптової смерті 1802 року герцогський титул успадкували нащадки від шлюбу сестри 12-го герцога Альба з герцогом Бервік з роду Фітцджеймсів.
 • Рід Фітцджеймсів походить по чоловічій лінії від позашлюбного сина Якова II Стюарта і Арабелли Черчілль ( сестри герцога Мальборо ). Старший син 4- го герцога Бервіка і Ліріа від шлюбу з принцесою Штольберг - Гедернської успадкував титули батька, а молодший, Карлос Мігель ( 1794-1835 ), став 14 - м герцогом Альба. Наступний герцог, син і спадкоємець попереднього, був одружений на сестрі французької імператриці Євгенії, яка померла у 1920 році у гостях у сімейства Альба. 17-й герцог Альба в кінці 1930 - х представляв у Лондоні інтереси диктатора генерала Франсиско Франко.

Альба Марія дель Росаріо Каєтана Альфонса Вікторія Євгенія Франциска Фітц-Джеймс Стюарт і Сільва, широко відома як герцогиня Альба (28 березня 1926 Мадрид - 20 листопада 2014 року, Севілья) - 18-а герцогиня Альба, громадський діяч Іспанії. Народилася в мадридському палаці Лірія. За даними книги рекордів Гіннесса, їй належить більше офіційно визнаних урядом титулів, ніж кому-небудь ще. У загальній складності герцогиня Альба успадкувала від предків понад сорок титулів. При стані, оціненого в 600 млн євро, вона вважається найбагатшою аристократкою Іспанії. У жовтні 2011 року у севільському палаці Дуенья 85-річна герцогиня пошлюбилася з 60-річним чиновником. Під час урочистостей вона пустилася танцювала. Її дочка герцогиня Монторо має дитину від відомого тореадора Ордоньєса.

Список герцогів[ред.ред. код]

 1. Дон Гарсія Альварес де Толедо ( ? -1488 ) ,
 2. 1- й герцог АльбаДон Фадріке Альварес де Толедо (1460-1531),
 3. 2- й герцог АльбаДон Фернандо Альварес де Толедо (1507-1582),
 4. 3-й герцог АльбаДон Фадріке Альварес де Толедо (1537-1583),
 5. 4- й герцог АльбаДон Антоніо Альварес де Толедо і Бомон,
 6. 5- й герцог АльбаДон Фернандо Альварес де Толедо і Мендоса
 7. 6- й герцог АльбаДон Антоніо Альварес де Толедо і Піментель,
 8. 7- й герцог АльбаДон Антоніо Альварес де Толедо і Бомонт
 9. 8- й герцог АльбаДон Антоніо Мартін Альварес де Толедо Гусман,
 10. 9- й герцог АльбаДон Франсіско Альварес де Толедо
 11. 10- й герцог АльбаДонья Марія Тереса Альварес де Толедо
 12. 11- я герцогиня АльбаДон Фернандо де Сільва і Альварес де Толедо
 13. 12- й герцог АльбаДон Хосе де Альварес де Толедо і Гонгаса (1756-1796)
 14. 13-й герцог АльбаДонья Марія дель Пілар Тереса Кайетана де Сільва і Альварес де Толедо (1762-1802)
 15. 13- та герцогиня Альба , оскільки у неї не було прямих спадкоємців , титул після її смерті перейшов до її родичу Карлосу Мігелю Фітц - Джеймс Стюарт .Дон Карлос Мігель Фітц - Джеймс Стюарт
 16. 14- й герцог АльбаДон Хакобо Фітц - Джеймс Стюарт
 17. 15-й герцог АльбаДон Карлос Марія Фітц - Джеймс Стюарт і Портокарреро
 18. 16- й герцог АльбаДон Хакобо Фітц - Джеймс Стюарт і Фалько
 19. 17- й герцог АльбаДонья Марія дель Росаріо Кайетана Фітц - Джеймс Стюарт і Сільва
 20. 18- я герцогиня Альба Донья Марія дель Росаріо Каєтана Альфонса Вікторія Євгенія Франциска Фітц-Джеймс Стюарт і Сільва
 21. 19- й герцог Альба Дон Карлос Фітц - Джеймс Стюарт і Мартінес де Ирій

Література[ред.ред. код]


Див. також[ред.ред. код]