Американське математичне товариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Американське математичне товариство — асоціація професійних математиків США. Товариство сприяє розвитку математичних наук і викладанню математики. Видає наукові журнали, організовує конференції, щорічно присуджує грошові гранти і призи математикам, оплачує навчання обдарованої молоді.

Історія[ред.ред. код]

Товариство було створено у 1888 в Нью-Йорку з ініціативи Томаса Фіске. Як зразок слугувало Лондонське математичне товариство, робота якого справила на Фіске велике враження.

Першим президентом був вибраний Джон Говард Ван Амріндж, а Томас Фіске став першим секретарем товариства. Фіске також став редактором журналу Bulletin of the New York Mathematical Society, який почало видавати Нью-Йоркське математичне товариство. Популярність Бюлетня привела до появи журналів Transactions of the American Mathematical Society і Proceedings of the American Mathematical Society. З 1988 почав виходити Journal of the American Mathematical Society — головний журнал AMS.

У 1894 товариство вже мало достатньо членів за межами Нью-Йорку і отримало сучасну назву — Американське математичне товариство.

У 1951 році штаб-квартира товариства переїхала у місто Провіденс, штат Род-Айленд.

Публікації[ред.ред. код]

AMS видає Mathematical Reviews — базу рефератів математичних публікацій, різноманітних журналів і книг.

Журнали[ред.ред. код]

Загальні[ред.ред. код]

Спеціалізовані[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]