Ангіома

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ангіома
Angiome annulaire.JPG
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 D18, L98
DiseasesDB 30033
MeSH D006391
CMNS: Ангіома на Вікісховищі

Ангіо́ма (грец. αγγειον — судинна пухлина) — доброякісна пухлина, яка розвивається виключно новоутворених кровоносних (справжня ангіома) або лімфатичних судин та порожнин (лімфангіома).

Справжня ангіома зустрічається у двох випадках — у вигляді простої ангіоми та в формі печеристої судинної пухлини.

Проста ангіома — трохи піднесену чи пласку пухлину від темно-вишневого до сталево-синього кольора, яка складається з розширених, звивистих та згорнутих на кшталт штопору волосних судин. Це, в основному, природжені пухлини, які ще мають назву родимих плям. Спостерігаються, в основному, на лобі та щоках та можуть сягнути розміру долоні.

Печеристі ангіоми є пульсуючими пухлинами темно-багряного кольору, які знаходяться в стані майже постійного напруження. Зовнішньо, вони схожі на типічні (скорочувальні) м'язи та тканини тіла. Їхня будова характеризується тим, що до їхніх широких печеристих порожнин кров підводиться дуже вузькими артеріями й відводиться з них широкими венами.

Зустрічаються, в основному, в осіб похилого віку, а також в жировій тканині глазниці та кістках.

Ангіома може викликати сильні крововиливи, через що її необхідно вчасно діагностувати та видалити хірургічним шляхом. Для цього використовують такі методи, як намащування їдкими речовинами, перетягування лігатурами, віджигання гальвано-каустичною петлею або вилущення ножем.

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Таблетки Це незавершена стаття з онкології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.