Антигідроген

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Антигідроген чи антиводень — це зв'язаний стан двох античастинок: антипротона та позитрона, і є антиречовиною до атомів гідрогену.

У той час як атом гідрогену складається з електронів і протонів, і є дуже поширеним елементом в природі, атоми антигідрогену створили штучно і спостерігали вперше незначний час в 1995 році в експерименті SP20 на прискорювачі LEAR в ЦЕРНі. У 2002 році вчені синтезували і утримували холодний антигідроген в значних кількостях, — 50 000 000 атомів. У 2010 році учасники експерименту ALPHA, що проводився в ЦЕРН, не тільки створили атоми антигідрогену, але й утримували їх у спеціальній пастці протягом 0,1-0,2 секунди, а в 2011 році цей час було збільшено до 17 хвилин. У травні 2012 року вдалося зробити значний прогрес у вивченні антигідрогену: вчені дослідили його внутрішню структуру[1]. 19 грудня 2016 року в ЦЕРНі вперше спостерігали спектр антигідрогену[2].

Вивчаючи античастинки, і антиатоми зокрема, науковці сподіваються відповісти на питання щодо нерівномірного розподілу речовини і антиречовини в Всесвіті.

Стандартний символ антигідрогену: .

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]