Апостол Михайло Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михайло Володимирович Апостол
Apostol-Myhaylo3884.jpg
Народився 1 січня 1961(1961-01-01) (59 років)
с. Ласківці, Теребовлянський район, Тернопільська область
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Місце проживання м. Тернопіль
Діяльність політик
Alma mater Тернопільський національний економічний університет
Посада Народний депутат України[1]
Партія Народний фронт
У шлюбі з Надія Апостол
Діти Ігор, Тетяна
Сторінка в Інтернеті apostol.te.ua
Україна Народний депутат України
7-го скликання
ВО «Батьківщина» 12 грудня 2012 27 листопада 2014

Картка на сайті Верховної Ради України

Михайло Володимирович Апостол (нар. 1 січня 1961; с. Ласківці, Теребовлянський район, Тернопільська область) — український громадський і політичний діяч, учений, народний депутат України VII скликання. Радник голови МВС Арсена Авакова.

Освіта[ред. | ред. код]

У 1982 р. закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності».

У 2005 р. переміг у відбірковому конкурсі на право навчання та стажування за програмою «Агробізнес» у США при Каліфорнійському університеті за рахунок фінансування Державного департаменту США.

У 2015 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю "Історія науки і техніки" (Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України).

У 2018 р. закінчив ДВНЗ "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди" за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія».

Працює над дисертаційним дослідженням на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук.

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

У сільському господарстві з 1984 року. Після інституту та служби в армії працював головним економістом, головним бухгалтером, заступником голови колгоспу «Вільна Україна» в с. Ласківці.

Протягом 2000-2012 рр. був директором приватного сільськогосподарського підприємства в с. Григорів Тернопільської області.

Політична діяльність[ред. | ред. код]

2006–2009 рр. — депутат Тернопільської обласної ради V скликання, заступник голови бюджетної комісії ради.

2009 р. - помічник-консультант народного депутата України Василя Деревляного.

2012 – 2014 рр. — народний депутат України VII скликання, член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

2014 р. — помічник-консультант народного депутата України Ігоря Бриченка.

З 2015 – радник голови МВС Арсена Авакова.

2016-2018 рр. – Голова Антирейдерського комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ).

2018-2019 рр. – радник Першого віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва з питань АПК.

Законотворча діяльність[ред. | ред. код]

Ініціатор 27 законопроектів, що стосувалися зайнятості населення, землеустрою та топографо-геодезичних робіт, регулювання закупівельних цін на молоко, розвитку виноградарської, садівничої та хмелярської галузей, гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно, питань створення фермерських господарств; щодо підтримки вітчизняного сільськогосподарського виробника; щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур; щодо зайнятості та працевлаштування інвалідів; про визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польщі до СРСР; про відзначення 30 роковин Патріарха Йосипа Сліпого та ін.

Благодійна діяльність[ред. | ред. код]

Засновник Тернопільського благодійного фонду «Апостол» (2014), зусиллями якого надано допомогу учасникам бойових дій, малозабезпеченим, людям із хронічними захворюваннями. Координатор Всеукраїнської благодійної програми «Добро людям».

Цікаві факти[ред. | ред. код]

На зорі Незалежності перший вивісив синьо-жовтий прапор на будівлі сільської ради рідного села Ласківці (1989).

Активний учасник всеукраїнських акцій, протестів і революції: «Україна без Кучми!», «Повстань, Україно!», Революція гідності, численних мітингів у Києві, Тернополі, інших обласних і районних центрах України.

Як патріот свого рідного краю, Михайло Апостол - заступник голови Тернопільського земляцтва у Києві ( з 2017 року).

Нагороди[ред. | ред. код]

Почесна грамота Міністерства агрополітики. Почесна грамота «За заслуги перед українським народом» Пам’ятний знак «За антикорупційну діяльність» (Асоціація «Українська оборонна та безпекова промисловість»). Відзнака «За безпеку народу» (Міністерство внутрішніх справ) Пам’ятна ювілейна медаль «100 років Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН» Медаль «Знання, Душу, Серце Людям». Орден Христа Спасителя – за заслуги за відродження духовності в Україні.


Сім'я[ред. | ред. код]

Одружений. Разом з дружиною Надією виховали двох дітей: сина Ігоря (1985 року народження) та доньку Таню (1988 року народження), які подарували батькам чотирьох онуків.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]