Аркуш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аркуш паперу

1. Аркуш — шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону тощо) певної форми і розміру.

2. Аркушвидавничій справі і поліграфії) — одиниця вимірювання.

Розрізняють:

Паперовий аркуш
одиниця розрахунку кількості паперу, необхідного для видання твору.
Авторський аркуш
одиниця вимірювання обсягу твору, яка дорівнює 40 тис. друкованих знаків (літер, розділових знаків, цифр і всіх проміжків).
Обліково-видавничий аркуш
одиниця вимірювання друкованого видання, що також дорівнює 40 тис. знаків. Включає: а) обсяг власне твору в авторських аркушах і б) обсяг всього іншого текстового і графічного матеріалу.
Друкований аркуш
одиниця вимірювання обсягу (площі) видання. Дорівнює половині паперового аркуша при стандартних форматах (в см) 60×84, 60×92, 70×92, 70×108, 84×108 та близьких до них.
Аркуш обліково-видавничий
одиниця вимірювання обсягу видання. Відрізняється від обсягу видання в авторських аркушах тим, що враховує також частини, які не є наслідком авторської праці (видавнича анотація і передмова, колонцифри тощо).
Аркуш умовний
умовна одиниця вимірювання обсягу видання, що дорівнює друкованому аркушу форматом 60x90 см та призначена для розрахунку й порівняння друкованого обсягу видань різних форматів.

Вираження друкованих аркушів в умовних друкованих аркушах здійснюється за коефіцієнтами переведення (Кпр), які визначають як співвідношення площі паперового аркуша даного формату (Па) до площі умовного друкованого аркуша.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]