Аркуш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аркуш паперу

1. Аркуш — шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону тощо) певної форми і розміру.

2. Аркушвидавничій справі і поліграфії) — одиниця вимірювання.

Розрізняють:

Паперовий аркуш
одиниця розрахунку кількості паперу, необхідного для видання твору.
Авторський аркуш
одиниця вимірювання обсягу твору, яка дорівнює 40 тис. друкованих знаків (літер, розділових знаків, цифр і всіх проміжків).
Обліково-видавничий аркуш
одиниця вимірювання обсягу друкованого видання, що також дорівнює 40 тис. знаків. Включає: а) обсяг власне твору в авторських аркушах і б) обсяг всього іншого текстового і графічного матеріалу. Відрізняється від обсягу видання в авторських аркушах тим, що враховує також частини, які не є наслідком авторської праці (видавнича анотація і передмова, колонцифри тощо).
Друкований аркуш
одиниця вимірювання обсягу (площі) видання. Дорівнює половині паперового аркуша при стандартних форматах (в см) 60×84, 60×92, 70×92, 70×108, 84×108 та близьких до них. Зокрема:
Умовний аркуш (умовний друкований аркуш, умовно-друкований аркуш)
умовна одиниця вимірювання обсягу видання, що дорівнює друкованому аркушу форматом 60x90 см та призначена для розрахунку й порівняння друкованого обсягу видань різних форматів. Вираження друкованих аркушів в умовних друкованих аркушах здійснюється за коефіцієнтами переведення (Кпр), які визначають як співвідношення площі паперового аркуша даного формату (Па) до площі умовного друкованого аркуша.

3. Аркуш (Сайт) — Онлайн платформа для розміщення оповідань, віршів, пісень, книг та аудіо-книг. Кожен бажаючий може безплатно опублікувати там свій власний твір, прокоментувати та оцінити твори інших починаючих авторів. На даний момент на сайті є близько дев'яти тисяч читачів та більше двох тисяч авторів. Сім з половиною тисяч книг та біля п'яти тисяч віршів.

4. ARKUSH (співак) — Україномовний співак. Має 10 тисяч підписок на Youtube, та 5 тисяч слухачів щомісяця на Spotify.


Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

[[Категорія:Видавнича термін ологія]]