Картон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стоси розібраних картонових коробок

Карто́н (фр. carton, від італ. cartone) або тектура, бібула[1] — листовий, переважно рослинного походження матеріал, маса квадратного метра якого становить понад 200 грам.

Розрізняють картон:

Картон виготовляють на картоноробних машинах, використовуючи волокнисті матеріали: буру деревну масу, напівцелюлозу, сульфатну целюлозу, макулатуру тощо.

Картон виготовлений з макулатури доволі міцний, але поверхня у нього не дуже гладка. Картон з ганчірної маси кращий, ніж макулатурний: він більш гладкий і міцний.[2]

Історія[ред. | ред. код]

Цей термін почав використовуватися з 1848 року, коли Анн Бронте згадала про це в своєму романі Незнайомка з Вілдфел-Холу . Брати Келлодж спочатку використовували картонні коробки для зберігання злакових кукурудзяних зернових культур, а пізніше, коли вони почали продавати її для широкої публіки, коробки обгорталися парафінованим папером, поміченним їх штампом.

Це ознаменувало початок розповсюдження коробок для збереження зернових. Ще одним піонером в галузі пакування була американська компанія Kieckhefer під керівництвом Джона В. Кікефефера, яка переважно використовувала контейнери для транспортування волокна, зокрема волокна, для картонних упаковок для молока.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Словник іншомовних слів, за редакцією члена-кореспондента АН УРСР О. С. Мельничука — 1-е видання, Київ: Головна редакція «Українська радянська енциклопедія» (УРЕ), 1974 — 776 с.
  2. Шокин Д. С. Переплетем журнал? / Химия и жизнь. Научно-популярный журнал Академии Наук СССР. — 1990, № 1. ISSN 0130-5972 (с.: 71)

Джерело[ред. | ред. код]