Бадрутдінов Мінулла Бадрутдінович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бадрутдінов Мінулла Бадрутдінович
Народився 1901
Чургулди, Акбулатовська сільська рада (Татишлинський район), Татишлинський район, Росія
Помер 29 вересня 1943(1943-09-29)
Солонянський район, Дніпропетровська область, Українська РСР, СРСР
Учасник німецько-радянська війна
Нагороди
Герой Радянського Союзу
орден Леніна орден Червоного Прапора

Мінулла Бадрутдінович Бадрутдінов (190129 вересня 1943) — герой Радянського Союзу (19.03.1944), учасник Громадянської і Другої світової воєн, в роки Великої Вітчизняної — стрілець 78-го гвардійського полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії Південно-Західного фронту, сержант.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 1901 року в селі Чургулди, нині Татишлинського району Башкортостану. Татарин. Освіта початкова. Член ВКП(б) з 1943 року. Учасник громадянської війни. До 1930 року займався землеробством у своєму господарстві в селі Чургулди. У 1930-1941 роки — працював у колгоспі «Спартак» Татишлинського району.

В Червону армію призваний восени 1941 року Татишлинським райвійськкоматом. На фронті Другої світової війни з грудня 1941 року.

Сержант М.Б. Бадрутдінов здійснив подвиг 29 вересня 1943 року при форсуванні річки Дніпро на північ від села Військове Дніпропетровської області, діючи у складі загону по захопленню плацдарму. У момент форсування і захоплення плацдарму, під ураганним артилерійсько-мінометним і кулеметним вогнем противника, загін, в якому знаходився Бадрутдінов, переправившись на протилежний берег, долаючи впертий опір і ескарпи, увірвався в траншеї, знищуючи живу силу і техніку. Захопивши висоту 130,3, загін закріпився. Вранці противник, намагаючись витіснити із захоплених рубежів радянських бійців, зробив п'ять лютих атак при підтримці танків і самохідних гармат. Гвардійці відбили всі атаки ворога, розгромивши до двох батальйонів піхоти і знищивши чотири танки, не відступили ні кроку назад. Під час захоплення третьої лінії траншей Бадрутдінов першим піднявся в атаку, тягнучи за собою інших, і в рукопашній сутичці, що зав'язалася особисто заколов трьох солдатів противника. В цьому бою загинув.

Звання Героя Радянського Союзу Мінуллі Бадрутдіновичу Бадрутдінову присвоєно посмертно Указом Президії Верховної Ради СРСР 19 березня 1944 року[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

Пам'ять[ред. | ред. код]

  • Похований в селі Вовніги Дніпропетровської області.
  • Ім'ям Героя названа Чургулдинська школа, у дворі якої встановлено його бюст.
  • У селі Верхні Татишли його ім'ям названа вулиця.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Герои Советского Союза: Краткий биографический словарь / Пред. ред. коллегии И. Н. Шкадов. — М.: Воениздат, 1987. — Т. 1 /Абаев — Любичев/. — 911 с. — 100 000 экз. 

Посилання[ред. | ред. код]