Баланс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Балáнс, або баля́нс[1]

1. Система показників, які характеризують кількісне співвідношення елементів, сторін будь-якої діяльності:

2. Рівновага, урівноваження. Рівність між кількістю речовини (в одиницях маси), що надходить на яку-небудь технологічну або ін. операцію та сумарною її кількістю, яка виходить з неї, наприклад, з продуктами розділення, переробки, збагачення: Go = G1+G2+…+Gi або у відсотках: 100 = x1+x2+…+xi.

3. Урівноважуючий пристрій в механічних системах, наприклад, для урівноваження обертових мас у приводах.

Міжгалузевий баланс[ред. | ред. код]

Баланс міжгалузевий (англ. balancesheet subtrade; нім. Bilanz unter Industriezweig) — система показників, які характеризують виробництво та розподіл суспільного продукту в галузевому розрізі, міжгалузеві виробничі зв'язки, використання матеріальних і трудових ресурсів, створення і розподіл національного доходу.

Баланс міжгалузевий є математичною моделлю господарства, яку описують системою матеріальних рівнянь, що характеризують виробництво і розподіл продукції:

X = AX + Y,

де Х — вектор валового випуску,

Y — вектор кінцевого випуску,

А — матриця коефіцієнт прямих витрат.

На основі моделі міжгалузевого балансу можна знаходити збалансовані обсяги виробництва по всіх галузях господарства, а також коефіцієнт повних затрат. Повна система балансу міжгалузевого об'єднує матеріальні баланси, баланс трудових ресурсів, баланс національного доходу, баланс всього суспільного продукту, фінансовий баланс грошових доходів та витрат.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. За нормами «скрипниківського» правопису. Архів оригіналу за 28 березня 2019. Процитовано 27 травня 2022. 
  2. http://www.vobu.com.ua/ukr/crib_categories/question/69 [Архівовано 28 грудня 2012 у Wayback Machine.] Все про бухгалтерський облік/Всеукраїнська професійна газета (укр.) (рос.) — переглянуто 17 червня 2013.